شنبه 3 فروردين 1398 | Saturday 23 March 2019

رییس شورای اسلامی شهر دالکی با بیان اینکه پایگاه خبری دیارجنوب «والسابقون السابقون» است گفت: امروزه کمتر پایگاه خبری پیدا میشود که حرفهای مردم را بدستی به گوش مردم برساند و شما بخوبی اینکار را انجام داده اید.

به گزارش دیارجنوب، غلامحسین پناه رییس شورای اسلامی شهر دالکی بهمراه عباس تدین و روح الله جوکار با حضور در دفتر پایگاه خبری تحلیلی دیارجنوب از فعالیتها و انعکاس رویدادهاوخبرها تقدیر و تشکر کردند.

رییس شورای اسلامی دالکی ضمن تقدیر از فعالیتهای بدون حاشیه این پایکاه خبری بیان داشت: در جامعه امروز اصلی ترین موضوع رسانه است که باید حقانیت و بی‌طرفی را رعایت کند.

وی اضافه کرد: بعضی از رسانه ها افراد را با تیتر زدن زیر سوال می‌برند.

وی تصریح کرد: باید اقدامات مسئولین بدرستی انعکاس پیدا کند تا مردم از عملکرد مسئولین با خبر شوند.

dalaki daftar 1

غلامحسین پناه با بیان اینکه پایگاه خبری دیارجنوب «والسابقون السابقون» است گفت: امروزه کمتر پایگاه خبری پیدا میشود که حرفهای مردم را بدستی به گوش مردم برساند و شما بخوبی اینکار را انجام داده اید.

رسانه ها را چشم و گوش مردم توصیف کرد وتصریح کرد: اگر مسئولین ارتباطشان را با رسانه ها قطع کنند حلقه اتصالشان با مردم را از دست داده اند.

وی با بیان اینکه شورای شهر دالکی اولین شورایی در استان بود که برای بار دوم هیئت رئیس تشکیل داد گفت: زلزله سال ۹۲ چشمه گوگرد شهر دالکی را که ۲۰ هزار اصله نهال نخل را آبیاری میکرد خشک کرد که بیشتر این نهالها خشک و کشاورزان متضرر شدند.

وی در ادامه بیان داشت: الان حدود یک ماه است که با پیگیری مسولان شورا کار رو به پیشرفت است و قول دادند تا دو ماه دیگر کار حفر چشمه در نقطه ای دیگر شروع شود تا کشاورزان بیش از این متضرر نشوند.

غلامحسین پناه با اشاره به مشکلات آب شهر دالکی عنوان داشت: درشهر دالکی علی رغم بقیه شهرها مشکل آب وجود ندارد ولی مشکل اساسی فرسودگی و هدر رفت آب است.

وی تاکیدکرد: در جلسه های فراوان در تهران حتی مسئولین کشوری متعجب شدند که در شهری میزان هدر رفت آب اینقدر باشد.

dalaki daftar 1

سخنگوی شورای شهردالکی در تشریح اقدامات در جلوگیری از هدررفت آب بیان داشت: در شورای پنجم با همکاری دیگر اعضاء شورا بیش از ۱۰۰۰ متر اصلاح شبکه داشته ایم با وجود اینکه در شوراهای قبل هیچ اقدامی برای اصلاح شبکه آب صورت نگرفته بود.

وی در تشریح دیگر اقدامات در حوزه برق گفت: بالغ بر ۱۰۰ پایه روشنایی نصب شد و در محله هایی که افت برق وجود داشت 5 ترانس اضافه شد.

پناه ضمن تاسف از وضعیت کاروانسرای دالکی تصریح کرد: نمیدانیم چه کسی صاحب کاروانسرای دالکی است به چند اداره مراجعه کرده ایم ولی کسی جواب درستی نداده است.

وی در خصوص وضعیت فعلی کاروانسرا بیان داشت: کاروانسرا مخروبه شده و محل تجمع حیوانات ولگرد است.

رییس شورای اسلامی شهردالکی خواسته اکثریت مردم دالکی را تعیین بخشداری عنوان کرد وگفت: تمامی شرایط برای شهرشدن و داشتن بخشداری در دالکی مهیاست و خیلی پیگیریها انجام شده امیدوارم با این درخواست مردم موافقت شود.

وی با بیان اینکه بودجه شهرداری ۳ میلیارد و 1۶۰ میلیون تومان در سالجاری است در خصوص انتخاب شهردار جدید گفت: در انتخاب شهردار ۶ نماینده گزینه داشتیم که معیارهای خاصی مانند پاک دستی ،بومی بودن در را در دستور کار قرار دادیم.

پناه تاکید کرد:شهردار جدید با پنج رای انتخاب شد وی در آموزش و پرورش نیز کار می‌کرد و یکسال شهردار شهر اهرم بود ایشان دکترای جغرافیای شهری نیز دارد و نیروی بومی شهر دالکی است.

dalaki daftar 1

عباس تدین خزانه دار شورای اسلامی شهر دالکی ضمن تقدیر از اقدامات و انعکاس بموقع ، کامل و بدون حاشیه اخبار توسط پایگاه خبری دیارجنوب بیان داشت: در شوراهای قبل همیشه اختلاف وجود داشت ولی در شورای پنجم هیچ اختلافی وجود ندارد و نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: ما کاری کردیم که مخالفان از ما تمجید کردند ما با تدبیر و درایتمان همدلی را رواج دادیم.

این عضو شورای شهردالکی دالکی را مرکز اولین ها توصیف کرد وگفت: دالکی مرکز اولین تلگراف ، دومین پمپ بنزین ، راه ورودی بیش از ۲۵ استان و داشتن نخبه ها و پروفسورهایی است که در جهان شناخته شده هستند.

تدین در خصوص وضعیت شهردالکی گفت: امامزاده احمد شهر دالکی میتواند به یک قطب گردشگری تبدیل شود که منبع اشتغال و درآمدزایی باشد.

وی تصریح کرد: میتوان در کنار امامزاده احمد یک پارک جنگلی که تمامی شرایط آن را بدلیل داشتن درختان خرما و کوهستانی بودن منطقه و حتی چشمه آب دارد احداث کرد.

رییس سابق شورای اسلامی شهردالکی گفت: مردم دالکی چرا باید هنوز شهردالکی را به چشم یک روستا ببینند وقتی تمامی شرایط را برای داشتن بخشداری دارد و این خواسته بحق ماست.

وی با بیان اینکه بسته بندی خرما در دالکی همواره یکی از راههای اشتغال و فروش و صادرات این محصول بوده اذعان داشت: از آقای زرین فر معاون استاندار تقاضا داریم که دالکی را شهرک تخصصی خرما کند چون خرما و شیره آن در استان بسیار معروف است و بیشترین تاجران خرما در دالکی حضور دارند.

وی در ادامه ضمن تاکید بر مشکلات شهر آب شرب دالکی و فرسودگی در مورد مشکلات بهداشتی ابرازداشت: درمانگاه دالکی شبانه روزی است ولی دهیارخانم که بصورت دائم در شیفتها حضور داشته باشند ندارد.

تدین در ادامه خطاب به رسانه های شهرستان و دیارجنوب گفت: رسانه ها در اطلاع رسانی مشکلات شهردالکی به ما کمک کنند تا شاهد شهری توسعه یافته که شاه راه ورودی استان است باشیم.

روح الله جوکار از دیگر اعضاء شورای شهردالکی ضمن تشکر از انعکاس اخبار و رویدادهای توسط پایگاه خبری دیارجنوب گفت: از نشریات و سایتها انتظار داریم که بدور از هرگونه دیدگاه سیاسی به رسالت اصلی خود عمل کنند و در این راه سخت و پر مشقت یاریگر ما باشند.

dalaki daftar 1dalaki daftar 1dalaki daftar 1dalaki daftar 1dalaki daftar 1dalaki daftar 1dalaki daftar 1dalaki daftar 1dalaki daftar 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group