دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 | Monday 20 May 2019

دومین جشنواره دانش آموزی استاندارد در کنگان برگزار و از نفرات برگزیده این جشنواره تقدیر شد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرنگار مهر، دومین جشنواره دانش آموزی استاندارد در کنگان در چهار قالب نقاشی، کاریکاتور، مقاله‌نویسی و انیمیشن، از ابتدای مهرماه شروع و طی ویژه برنامه‌ای، با حضور مسئولین استانی و شهرستانی به کار خود پایان داد.

طی این جشنواره، ۵۸۴ اثر با موضوع استاندارد، ارسال و در نهایت ۲۲ اثر به عنوان اثرات برگزیده، انتخاب و از نفرات برتر تقدیر شد.

فتح‌الله نوروزی فرماندار کنگان عصر سه‌شنبه در این جشنواره ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: استاندارد یعنی نظم و قانون هر کاری که طبق اصول منظم و مرتب انجام شده باشد می گویند طبق استاندارد است و مهر استاندارد دریافت می‌کند.

فرماندار کنگان در این مراسم ضمن برجسته خواندن نقش استاندارد در زندگی مردم، گفت: ترویج فرهنگ استاندارد از جمله ضرورت های هر جامعه محسوب می شود، از این رو باید توجه بیشتری به این مقوله داشت.

وی افزود: اجرای استانداردهای ملی ایران به نفع تمام مردم و باعث می‌شود کشور پیشرفت کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان کنگان بیان کرد: بی شک موثرترین و مناسب ترین محل برای ترویج فرهنگ استاندارد ، آموزش و پرورش است.

نوروزی گفت: مسئولیت اجتماعی همه ما ایجاب می‌کند که استانداردها را جدی بگیریم و در راستای توسعه فرهنگ آن تلاش کنیم و اگر این کار توسط دانش‌آموزان آغاز شود، خود به خود جامعه به حقوق اصلی خود که بهداشت و سلامت و ایمنی و امنیت است، می‌رسد.

وی ادامه داد: فرهنگ استفاده از کالای استاندارد و شناخت مقوله استاندارد باید در جامعه بیشتر و بهتر ترویج و نهادینه شود. استاندارد به بالا رفتن سرمایه های اجتماعی و افزایش اعتماد مردم به دولت و حاکمیت از طریق ارتقای سطح کیفی خدمات کمک می کند.

وی اضافه کرد: اثر گذارترین روش برای ترویج استانداردها در جامعه، روش آموزش است. آموزش و پرورش بستر مناسبی برای ترویج فرهنگ استاندارد است.

نوروزی در پایان گفت: انتظار دارم این جشنواره برای سال‌های آینده هم برگزار شود.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group