شنبه 3 فروردين 1398 | Saturday 23 March 2019

به همت هیئت ورزشهای همگانی دشتستان دوره توجیهی معرفی رشته فریزبی در این شهرستان دشتستان برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب صبح روز یکشنبه 15مهرداد ماه دوره توجیهی معرفی رشته فریزبی به همت هیئت ورزش های همگانی شهرستان دشتستان در سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان و سالن ورزشي بانوان به صورت تئوري و عملي و با حضور حدود ٤٠ شركت كننده برگزار گردید.
در ابتداي اين جلسه مهندس اطمينان رييس هييت ورزشهاي همگاني دشتستان ضمن عرض خوش آمد گويي به شركت كنندگان و مدرس دوره ، به بيان اهداف و سياست هاي كلي اين هييت در سالجاري پرداخت و آموزش را يكي از اركان اصلي اين هييت در امر رشد و توسعه دانست و اظهار داشت: در شش ماهه اول سال ٩٧ بيش از ١٥ دوره و كلاس در دستور كار دارد كه بيش از نيمي از آنها برگزار شده و مابقي نيز در حال برنامه ريزي جهت اجرا هستيم.
ايشان همچنين از فعال نمودن بسياري از رشته هاي زير مجموعه خود در سالجاري خبر داد و عنوان نمود رشته فريزبي نيز يكي از اين رشته هاي است كه نظر به ظرفيت و پتانسيل و امكانات موجود در سطح شهرستان و با توجه به مفرح بودن و شور و نشاطي كه در اين رشته وجود دارد ضرورت فعال نمودن آن در شهرستان را با اولويت بانوان در نظر گرفتيم كه امروز با حمايت و پشتيباني هييت همگاني استان بوشهر و كميته فريزبي و نيز توجه و حمايت خاص اداره ورزش و جوانان دشتستان گامي مهم در اين زمينه برداشتيم و جا دارد از تلاش و خدمات و حمايت هاي اين دو مجموعه از توسعه ورزش همگاني در دشتستان تشكر و قدرداني نمايم .
فاطمه انصاری مسئول رشته فریزبی استان بوشهر گفت: فریزبی یک ورزش بسیار با نشاط می باشد و ما سعی داریم در بسیاری از مدارس این رشته وارد شود.
انصاری در ادامه افزود: نام این ورزش از نام وسیله ای است که در آن مورد استفاده قرار می گیرد گرفته شده است.
وی با اشاره به ورزش فریزبی خاطر نشان کرد: این ورزش دارای دو رکن اصلی است اولی پرتاب دومی مهار می باشد.

مطالب ارائه شده در دوره توجیهی معرفی رشته فریزبی:
انواع دیسک
با توجه به اینکه دیسک متعددی در ورزش فریزبی وجود دارد، دیسک های متفاوتی متناسب با کارکرد طراحی شده است. مثلا در سبک پرتاپ بلند دیسک های سبک تر و در سبک های که پرتاپ باید دقیق تر باشد دیسک های سنگین تر مورد استفاده قرار می گیرد.

وزن های دیسک
160گرم، 150گرم و ... می باشد.
مزایای فریزبی
1.کم هزینه بودن
2.قابل حمل و نقل
3.کم جا بودن
4.نداشتن محدودیت سنی
5.امکان بازی های انفرادی و تیمی
.....
فواید فریزبی
1.تقویت سیستم های هوازی و غیر هوازی
2.بالا رفتن آمادگی جسمانی
3.کاهش استرس و فشار های روحی و روانی
4.بالا بردن قدرت محاسبه
سبک های رسمی فریزبی
1.تنیس فریزبی
2.ضربه و دفاع
3.پیمایشی
4.آلتیمیت
5.آلتیمیت ساحلی
6.مهارت های فردی
7.دیسک گلف
8.مسابقات میدانی
مسئول رشته فریزبی استان بوشهر با اشاره به آلتیمیت (چمنی) خاطر نشان کرد:آلتیمیت یک بازی رقابتی بین دو تیم هفت نفره است که با پرتاپ دیسک (پرتاپ پول) آغاز می شود.
شروع بازی فریزبی
بعد از پرتاپ دیسک (پرتاپ پول) بازی با پاسکاری تیم مهاجم ادامه می یابد تا یک تیم به گل دست یابد. نکته ای بسیار جالبی ک در این بازی می باشد با گل زدن از طرف هر تیم زمین بازی تغییر می کند.
این بازی در دونیمه انجام می شود، نیمه اول بعد از رسیدن به امتیاز 8به پایان می رسد و سپس بعد از هفت دقیقه استراحت نیمه دوم شروع می شود و هر تیمی که ب امتیاز 15 دست پیدا کند برنده بازی بوده و بازی ب پایان می رسد.
نکته
حداکثر زمان بازی 100دقیقه است.

آلتیمیت ساحلی
آلتیمیت ساحلی با وجود چند تفاوت کوچک بسیار شبیه به آلتیمیت در چمن می باشد اما تفاوت ها در ابعاد زمین، تعداد بازیکنان، زمان بازی، مدت زمان استراحت و تعداد گل ها برای اتمام بازی می باشد.

سبک بازی آلتیمیت ساحلی
سبک این بازی 4به 4 یا 5به 5 بازی می شود و استراحت بین دو نیمه وجود ندارد.

frizbi 1frizbi 1frizbi 1frizbi 1frizbi 1frizbi 1frizbi 1frizbi 1frizbi 1frizbi 1frizbi 1frizbi 1frizbi 1frizbi 1frizbi 1frizbi 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group