سه شنبه 20 آذر 1397 | Tuesday 11 December 2018

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با توجه به خروج سامانه بارشی از امروز دما به طرز محسوسی در این استان کاهش می یابد.

پیام مساعدی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در جریان فعالیت سامانه بارشی در شب گذشته در شهرهای دیر، بوشهر و برازجان به ترتیب 22.5، 21.4 و 19 میلیمتر بارش ثبت شد.
وی بیان کرد: میزان بارش در شهرهای جم، عسلویه، دیلم، گناوه و خورموج به ترتیب 10.6، 6.6، 5.4، 3.2 و 2.5 میلیمتر گزارش شده است.
مساعدی یادآور شد: با پایان فعالیت سامانه بارشی و خروج آن از استان نفوذ زبانه های یک توده هوای پرفشار به جو استان سبب شده جو آرام و پایداری بر استان حاکم شود.
وی افزود: پیش بینی می شود در 48 ساعت آینده دمای هوا در نقاط مختلف استان به طور نسبی کاهش و در ساعت هایی از شب و صبح پدیده مه و در پی آن کاهش دید پدیده غالب باشد.
مساعدی اظهار داشت: همچنین با وزش بادهای ملایم شمالی که از امروز در سطح استان آغاز شده انتظار می رود به تدریج بر سرعت این جریان ها بویژه بر روی دریا و در سواحل جنوبی استان افزوده و دریا در این نواحی تا حدودی متلاطم شود.
وی گفت: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری و در ساعت هایی از شب و صبح همراه با پدیده مه، کاهش دید و در سواحل جنوبی گاهی همراه با وزش ملایم باد پیش بینی شده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود:در این مدت جهت وزش باد شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت هشت تا 30 کیلومتر در ساعت و در سواحل جنوبی تا 36 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.
مساعدی افزود: ارتفاع موج دریا در خلیج فارس 30 تا 90 سانتیمتر و از امشب در سواحل جنوبی بتدریج 60 تا 120 سانتیمتر پیش بینی می شود.
وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 03:40، مد اول ساعت 09:44، جزر دوم 13:59 ومد دوم ساعت 20:34 خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group