سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 | Tuesday 23 April 2019

نخستین دبیرخانه استانی جنوب کشور برای حفاظت از پلنگ ایرانی در برازجان مرکز شهرستان دشتستان روز سه شنبه در آیینی با حضور مسوولان راه اندازی شد.

به گزارش دیارجنوب نخستین دبیرخانه استانی جنوب کشور برای حفاظت از پلنگ ایرانی در برازجان مرکز شهرستان دشتستان روز سه شنبه نهم بهمن در آیینی با حضور فرماندار دشتستان ، مدیر کل محیط زیست و جمعی از مسوولان راه اندازی شد.

فرماندار دشتستان در این مراسم گفت : شهرستان دشتستان از جمله مناطق مطلوب زیستگاه های مناسب زندگی گونه های نادری همچون پلنگ ایرانی است.
ارسلان زارع افزود : با نگاه عمومی به توسعه پایدار ، تلاش مسئولان ذیربط و تقویت فعالیت های هدفمند آموزشی و فرهنگی سازمان های مردم نهاد ، امیدوارم با حفاظت از محیط زیست و حمایت از طبیعت و حیات وحش، شاهد تقویت و ازدیاد گونه های حیوانی نادر و ارزشمند به ویژه پلنگ ایرانی در شهرستان باشیم.
فرماندار دشتستان در پایان سخنان اظهار امیدواری نمود تا در صورت امکان ضوابط بودجه سال آتی، اعتباری برای حمایت و تقویت دبیرخانه پلنگ ایرانی اختصاص دهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز در این آیین گفت : استان بوشهر یکی از بهترین زیستگاههای پلنگ ایرانی بویژه در شهرستان دشتستان است .
قلی نژاد افزود : در همین راستا با راه اندازی این دبیرخانه استانی در راستای جلب مشارکت و حمایت مردم برای حفاظت از این گونه در معرض انقراض ، اقدام های لازم انجام می شود.
وی اظهارداشت : پلنگ یک گونه نادر در کشور است که نیاز به حمایت از سوی مسئولان و مردم دارد.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر تقویت گردشگری ،طبیعت گردی و تکثیر گونه های جانوری را از مهمترین اهداف این دبیرخانه ذکر کرد.
قلی نژاد اضافه کرد : با جذب اعتبارات ملی و حمایت مسئولان شهرستان خصوصا فرماندار محترم تلاش می شود اقدامات خوبی در حمایت از گونه ای نادر حیوانی بویژه پلنگ در اینجا داشته باشیم.
وی گفت: پلنگ در استان بوشهر بیمه است و هر خسارتی که به دام وارد کند دامدار نباید آسیبی به پلنگ بزند و در صورت خسارت ، جبران می شود.

در این آیین کیا شاه زنده باد نوزاد دشتستانی به عنوان نخستین و کوچکترین کودک محیط بان عضو دبیرخانه حفاظت از پلنگ ایرانی شد و لباس محیط بانی به او اهداء شد .

شایان ذکر است ، صادق پورسالم رییس اداره محیط زیست دشتستان بعنوان رییس دبیرخانه پلنگ ایرانی منصوب شد و حکم خود را دریافت کرد.

pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1pelang irani 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group