پنجشنبه 1 فروردين 1398 | Thursday 21 March 2019

محمد صادق ملایی، فاطمه زنگنه نژاد، ریحانه ملک زاده و مرضیه لر از اعضاء تیم کانون همیاران جوان کارآفرین زیر نظر روح اله سلیمی فرد مدیر کارگروه کارآفرینی مدیریت آموزش و پرورش دشتستان در حال آماده سازی برای اعزام به مسابقات جهانی می باشند.

به گزارش دیارجنوب کانون همیاران جوان کارآفرین (YEC) چند سالی است که با هدف ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی فعالیت های خود را در حوزه نوجوانان و جوانان آغاز کرده و امروز شاهد دست آورد ارزشمندی هستیم که قطعا حاصل مسولیت پذیری و تعهد اجتماعی این نوجوانان و جوانان است.
یکی از برنامه های این مجموعه شناسایی ایده های کارآفرینی و کمک به رشد و توسعه کسب و کار های اجتماعی در سطح منطقه ای، ملی و بین المللی ست. در این راستا با ارائه طرح های کارآفرینی اجتماعی(فعال و در حال اجرا) در سطح بین المللی، برای دومین بار موفق به دریافت مجوز حضور در مسابقات جهانی SAGE در کشور آفریقای جنوبی شدند.
محمد صادق ملایی، فاطمه زنگنه نژاد، ریحانه ملک زاده و مرضیه لر از اعضای این تیم هستند که به مربی گری مرضیه لر کارآفرین جوان برتر کشور و زیر نظر روح اله سلیمی فرد مدیر کارگروه کارآفرینی مدیریت آموزش و پرورش دشتستان و مربی موفق این رشته در حال آماده سازی برای اعزام به مسابقات جهانی می باشند.

hamyaran movafagh 1


طرح های ارائه شده دانش آموزان موفق دشتستانی در این دوره از مسابقات در حوزه ی محیط زیست بوده و توانسته است در ابتدای سال97 رتبه اول کارآفرینی کشور را نصیب خود کند.
مرضیه لر در این باره می گوید: مسابقات جهانی سیج در واقع صحنه ای برای ارایه فرهنگ و صنعت در کنار هم است و ما این جام را نه تنها از بعد رقابتی می بینیم بلکه از این موقعیت به عنوان فرصتی برای معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی به دیگر کشور ها و ملت ها نگاه میکنیم.

hamyaran movafagh 1

شعار مسابقات جهانی سیج "کارآفرینی برای صلح" است و از اهداف این مسابقات می توان گسترش فرهنگ کارآفرینی و خصوصا کارآفرینی اجتماعی را نام برد.
برای سومین بار است که تیم ملی ایران در عرصه مسابقات سیج ظاهر خواهد شد و دانش آموزان برازجانی در سال2016 نیز در این مسابقات شرکت کرده و توانستند عنوان بهترین روابط عمومی را کسب کنند.
به امید درخشش دوباره جوانان و نوجوانان دشتستانی در عرصه رقابتهای جهانی./

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group