چهارشنبه 25 مهر 1397 | Wednesday 17 October 2018

غفلت برخی روابط عمومی‌ها از یک طرف و فقدان سوادرسانه‌ای برای عده‌ای از مدیران سبب شده که در چنین مواردی آن چنان در تشک بی‌تدبیری آماج مشت‌های افرادی فرصت‌طلب در فضای مجازی شوند که اگر ناله‌ای سر دهند، صدایشان در همهمه‌ای افراد غیرکارشناس به جایی نخواهد رسید.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، پخش یک کلیپی که نشان می‌داد که در ساعت یک‌بامداد روز 30 فروردین امسال، 200 خودروی صفر کیلومتر با یک برند خارجی از گمرک بوشهر در حال خروج است سبب واکنش‌های دیرهنگام پلیس و گمرک استان بوشهر شد.

در این کلیپ کوتاه، عنوان شده بود که تعداد فراوانی از خودروهای مدل لکسوس و تویوتا به شکل غیرقانونی از گمرک بوشهر ترخیص و لختی بعد توسط پلیس توقیف شده بود.

متعاقب این کلیپ که از روز گذشته به شکل وسیعی وارد فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شد و سبب اظهارنظرهای متفاوت و در جاهایی عنادورز نسبت به انقلاب و نظام گردید، مسئولان مربوطه لب به سخن گشوده و اگرچه دیرهنگام، اما افکار عمومی را متوجه حقیقت موضوع کردند.

ابتدا این پلیس آگاهی استان بوشهر بود که خبر توقیف خودروهای وارداتی از گمرک بوشهر توسط پلیس را تکذیب و آن را بی‌اساس خواند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی بوشهر در این باره اظهار داشت: خبر درج شده در فضای مجازی با مضمون توقیف چندین کانتینر حامل انوع خودروهای وارداتی با برند تویوتا در خروجی گمرک بوشهر در شب گذشته مورد تایید پلیس نمی باشد.

وی گفت: برابر بررسی‌ها و استعلام پلیس آگاهی ترخیص این خودروها قانونی بوده و برابر قوانین و مقررات موجود توسط گمرک استان صورت گرفته است.

سرپرست دفتر نظارت گمرک های استان بوشهر در شب گذشته گفت: بر اساس قانون، اقدام به ترخیص 120 دستگاه خودروی خارجی از گمرک بوشهر کرده‌ایم.

بهروز قره‌بیگی افزود: در سال گذشته دولت مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که امکان ترخیص خودروهای خارجی مهیا شد و بر این اساس این خودروها ترخیص شده است.

وی اظهار داشت: گمرک بوشهر به شکل شبانه‌روزی مشغول فعالیت است و اگر چه تا ساعت 21 این خودروها تمامی مراحل ترخیص را پشت سرگذاشته بودند اما منعی از لحاظ قانونی برای ترخیص این خودروها در ساعت بعد از 21 وجود ندارد ضمن این که این خودروها در ساعتی که در کلیپ نشان داده شده از انبارها خارج شده و ربطی به گمرک ندارد.

نکته حائز اهمیت در این گونه موارد، عکس‌العمل سریعی است که باید توسط دستگاه‌هایی که در چنین مواردی به ناحق مورد تهاجم رسانه‌ای در فضای مجازی توسط عده‌ای غیرحرفه‌ای قرار می‌گیرند انجام شود نه این که وقتی فضای مجازی ملتهب از یک داستانک دروغین بر علیه مسئولان نظام شد آن زمان از خواب غفلت بیدار شده و اقدام به بیان اصل موضوع کنند.

غفلت برخی روابط عمومی‌ها از یک طرف و فقدان سوادرسانه‌ای برای عده‌ای از مدیران سبب شده که در چنین مواردی آن چنان در تشک بی‌تدبیری آماج مشت‌های افرادی فرصت‌طلب در فضای مجازی شوند که آن زمان هم اگر ناله‌ای سر دهند و اقدام به روشن‌گری کنند، صدایشان در همهمه‌ای وسیع افراد غیرکارشناس در فضای مجازی گم می‌شود و به جایی نخواهد رسید.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group