چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان گفت: خود را جزئی جدانشدنی از جامعه هنری می دانم و برای تحقق مطالبات به حق هنرمندان تنگستانی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم بود.

به گزارش دیارجنوب به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان ، شاهین نجفی رئیس این اداره که در اولین نشست مسئولین انجمن های فرهنگی هنری تنگستان و نیز دو تن از اعضاء شورای اسلامی شهر اهرم سخن می گفت ، افزود : بسیار خرسندم که در زادگاه پدری و مادری خود مشغول به فعالیت شده ام ، جایی که سرشار از چهره ها و استعدادهای درخشان هنری می باشد.
نجفی در ادامه ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع مسئولین انجمن ها و با اشاره به وجود توانمندی های هنرمندان تنگستانی تصریح کرد : هنرمندان انجمن های مختلف با وجود امکانات اندک و با همه کاستی های موجود فعالیت های خوبی را در زمینه های مختلف داشته اند که بنده از قبل با این فعالیت ها و نیز آثار هنری این هنرمندان آشنایی داشته ام.
وی یکی از عمده ترین اهداف خود را پاسداری از شان و جایگاه والای هنرمندان شهرستان عنوان نمود و گفت: در این راه از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهم نمود و ایده های خوبی برای پیشرفت فرهنگ و هنر تنگستان در ذهن دارم که انشالله با حمایت همه دوستان در حوزه های مختلف به سرانجام خواهد رسید.
رئیس ارشاد تنگستان در پایان با ذکر برخی از برنامه های خود برای جامعه هنری تنگستان به خصوص شهرهای اهرم و دلوار افزود : به عنوان فردی کوچک از پیکره فرهنگ و هنر متعهد می شوم که در هیچ زمینه ای برای محقق کردن مطالبات و خواسته های هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر کوتاهی نکرده و زبان گویای این عزیزان برای بیان این مطالبات باشم .

tangestan farhangi honari


مرضیه خلیفه نائب رئیس شورای اسلامی شهر اهرم نیز با اشاره به تعلق خاطرش به مجموعه فرهنگ و هنر تنگستان و به عنوان عضوی از این خانواده بزرگ افزود : همیشه من و دیگر هنرمندان ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را خانه دوم خود دانسته و دلبستگی خاصی به این مجموعه داریم. وی با بیان راهکارهایی خواستار برنامه ریزی هرچه بهتر برای درآمدزایی رشته های مختلف هنری برای هنرمندان شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود و ضمن تبریک حضور آقای نجفی به عنوان مدیر جدید ارشاد تنگستان ابراز امیدواری کرد که این انتصاب باعث اتفاقات خوبی برای فرهنگ و هنر این شهرستان شود.
امین ماندگار رئیس کمیسیون فرهنگی و هنری شورای اسلامی شهر اهرم نیز در این نشست پس از اعلام خشنودی و تبریک به مناسبت انتصاب شایسته آقای نجفی به عنوان رییس اداره ، هنرمندان تنگستانی را مایه فخر و مباهات شهرستان حتی در سطح کشور دانست و گفت : در مورد برخی کمبودهای مهم هنرمندان به خصوص در زمینه نبود گالری در شهر اهرم ، این مورد در زمینه پروژه های ناتمام شهرداری اهرم لحاظ شده که در کمیته برنامه ریزی شهرستان باید گنجانده شود.
وی با اشاره به اهمیت جشنواره تئاتر طنز تنگستان برای هنرمندان تئاتر شهرستان ابراز امیدواری کرد که با حمایت مسئولین استان و شهرستان این جشنواره به زودی به شکل منطقه ای برگزار شود.
گفتنی است در این جلسه ، اسماعیل کشتکار ( مسئول انجمن قرآن و نهج البلاغه ) ،خاتون ماحوزی (مسئول انجمن شعر و ادب )، مسلم قاسم زاده ( مسئول انجمن خوشنویسان ) ، محسن زنده بودی ( مسئول انجمن هنرهای نمایشی ) ، امینه شمس العلماء ( مسئول انجمن های سینمای جوانان و انجمن هنرهای تجسمی ) و محمدامین قائدی ( به نمایندگی از انجمن موسیقی ) ضمن بیان پیام های تبریک خود به مناسبت انتصاب شایسته و مناسب آقای شاهین نجفی به عنوان رئیس جدید ارشاد تنگستان ، به بیان دیدگاه ها ، مشکلات و گزارشی از فعالیت های انجمن های تحت مسئولیت خود پرداختند.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group