يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 | Sunday 19 May 2019

آموزش و‌پرورش استان بوشهر در واکنش به مصاحبه نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری اخیر وی جوابیه ای منتشر کرد.

به گزارش دیارجنوب، آموزش و‌پرورش استان بوشهر در واکنش به مصاحبه نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری اخیر وی و به منظور شفاف سازی و تنویر افکار عمومی جوابیه ای را ارسال کرده است:
١- در مورد عملکرد آموزش و پرورش استان در شاخص های آموزشی و پرورشی باید به استحضار مردم شریف رسانده شود، هرچند تا رسیدن به وضعیت ایده آل و مطلوب فاصله داریم ولی در سال های اخیر در مجموع در هیچ شاخصی نسبت به قبل افت نداشته ایم. این ادعا را حاضریم در حضور رسانه و مدعیان با مستندات اثبات کنیم.

2- ارتقای جایگاه استان بوشهر در کنکور سراسری، هم به لحاظ کمی و هم کیفی واضح و روشن است؛ نگاهی به آمارهای منتشره در گزیده های آماری سازمان سنجش آموزش کشور از سال ۹۲ تا سال ۹۶ نشان می‌دهد استان بوشهر از جایگاه بیستم کشور به جایگاه شانزدهم ارتقا یافته است.
3- در سال‌های اخیر علاوه بر آمارهای کمی، از نظر میانگین نمره کل داوطلبین نیز استان بوشهر شاهد ارتقای جایگاه بوده است؛ افزایش رتبه های زیر هزار طی سال های اخیر نیز شاهدی دیگر بر مدعای این اداره کل می باشد تا جایی که تعداد افراد دارای رتبه زیر هزار از 110 نفر در سال ۹۴ به تعداد 211 نفر در سال ۹۷ رسیده است.داعیه این اداره کل این است که حداقل وضعیت آموزشی وجایگاه ما بدتر ازقبل نشده است.

4- در عین حال این ادله به این معنا نیست که استان بوشهر در زمینه آموزش با مشکلاتی مواجه نیست و ضعف‌هایی ندارد بلکه به این معناست که آموزش و پرورش استان با درک درست شرایط و وضعیت آموزشی در سالهای گذشته و با بهره‌گیری از مشارکت تمامی دستگاه‌های دولتی و غیردولتی بر آن شده تا هر ساله با اجرای طرح‌های کیفیت بخشی، مشکلات آموزشی را کاهش داده و شاهد رشد، توسعه و پیشرفت باشد.

5- در شاخص های پرورشی، تربیت بدنی، نیروی انسانی و ... هم با قاطعیت و هم به صورت مستند حاضریم ارائه می کنیم که با تلاش همکاران پرتلاش مان شاهد رشد بوده ایم.

6- در مورد بسته های حمایتی هم باید به اطلاع رسانده شودکه این بسته های حمایتی مانند تجهیزات و وسائل کمک آموزشی نیست که بخواهیم بر مبنای تعداد دانش آموز و سهم هر منطقه توزیع کنیم، بلکه بسته های حمایتی را وزارت متبوع با هدف جبران کمبود نیروی انسانی در مناطقی که مشکلات بیشتری دارند در نظر گرفته است.

بدیهی است مناطقی مانند دشتستان که پراکندگی روستایی و جمعیت فراوان دانش آموزی دارندآموزش و پرورش استان مجبور است بیشترین استفاده را در آنجا داشته باشد. جالب است بدانید اهالی و شورای اسلامی در دو روستای دشتستان از آموزش و پرورش استان به وزارتخانه متبوع شکایت کرده اند که چرا معلم رسمی برای آموزش دانش آموزان ما در نظر نگرفته اند و از بسته های حمایتی و نیروی آزاد استفاده شده است یا اینکه در بین استان های کشور استان سیستان و بلوچستان بیشترین استفاده را از این بسته ها داشته است. در استان ما هم برخی مناطق که خوشبختانه مشکل نیروی انسانی کمتری داشته اند اصلا از همان سال اول متقاضی بسته های حمایتی نشدند.

7- در مورد انتصاب معاونین همکاران از میان شهرستان بوشهر هم گفته نماینده محترم تکذیب می شود. هم اکنون یکی از معاونین اداره کل از شهرستان بوشهر می باشد و حتما همکاران شایسته دیگری هم در بین فرهنگیان بوشهر وجود دارند و همچنین تعیین معاونین شهرستان ها و مناطق به روسای آن شهرستان ها و مناطق تفویض شده است. خواسته نماینده محترم، گزینش و انتخاب افراد مذکور در محدوده ی شهر بوشهر می باشد و این مساله انتخاب ها را محدود میکند.
البته بعضی از عزیزان بوشهری حاضر به پذیرش مسئولیت در سطح معاون اداره نیستند و بی شک عده ای هم که خود متقاضی هستند ممکن است شرایط پذیرش مسئولیت را دارا نباشند.

8- در مورد "تخلفات عدیده دیگر هم "آنقدر در فضای مجازی و... گفته و نوشته شده که نه تنها دستگاههای نظارتی بلکه کمتر فردی است که نشنیده باشد و البته پاسخ همه آنها در گفت و گو با رسانه های استان داده شده است.

جناب خدری، نماینده محترم مردم بوشهر، گناوه و دیلم علی رغم تلاش های این اداره در راستای امکان هم افزایی، گفت و گو، تعامل و نقش همدلانه و فعالانه وی در مرتفع شدن مشکلات فرهنگیان استان و شهرستان های مزبور، تاکنون قدم مثبتی برنداشته اند و حتی تماس ها، پیام ها و درخواست ها برای این هدف نیز با بی اعتنایی مطلق وی مواجه شده است.

اگر منافع فرهنگیان و مردم برای ایشان دغدغه اصلی بود حاضر بودند فارغ از اختلافات با مدیرکل این سازمان، قدم های موثری در راستای مسائل و مطالبات فرهنگیان استان برمی داشتند، نه اینکه با جوسازی جاهای مختلف بخواهند هر فرد یا سلیقه ای که تابع محض نظرات وی نیست را از صحنه حذف کنند.

در عین حال، مدیرکل این سازمان حاضر است در مناظره علنی از زبان جناب خدری بشنود که این اداره کل و مدیر ارشد آن، چه تخلفات و ناکارآمدی هایی داشته اند. بی گمان تابع محض داوری افکار عمومی خواهیم بود./فارس

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group