چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه در شهرستان گناوه با حضور فرماندار و مسئولان دستگاه های اجرایی برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرنگار مهر، سید علی پاک‌نژاد فرماندار گناوه ظهر پنجشنبه در این آیین با تبریک روز خبرنگار و بزرگداشت یاد و خاطره شهید صارمی و همه شهدای عرصه خبر و اطلاع رسانی اظهار داشت: همه کسانی که حرفه و شغل خبرنگاری را برگزیده اند به صورت شبانه روزی در تلاشند تا اخبار و رویدادها را به نحو احسن به اطلاع مردم و مخاطبان خود برسانند.

وی با اشاره به نقش مهم خبرنگاران در اطلاع رسانی اخبار به جامعه افزود: نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی به جامعه نقشی انکار ناپذیر است و خبرنگاران باید زمینه رشد و تکاپوی بیشتر در جامعه را فراهم کنند.

پاک نژاد اظهار داشت: خبرنگارانی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی به ایفای نقش خبرنگاری مشغولند صادقانه در راستای اعتلای فرهنگ و ساختن کشوری آباد و آزاد قلم فرسایی می‌کنند.

وی با اشاره به برخی نکات در تهیه اخبار در توصیه به خبرنگاران بیان کرد: در انعکاس اخباری که بار امنیتی دارند دقت لازم رابکار برید و در درج اینگونه خبرها همیشه با مراجع ذی ربط هماهنگ های لازم را انجام دهید.

khabarnegar genaveh

وی با تاکید بر این نکته که خبرنگاران باید همواره در صحنه ها برای انعکاس اخبار حضور فعال و مستمر داشته باشند اظهار کرد: خبرنگاران باید صحت و سقم خبر را در انعکاس آن در نظربگیرند و اخبار منتشره باید مستند و مبتنی بر واقعیت، به روز، بدون حب و بغض و پرهیز ازهر گونه داوری منتشر شود.

فرماندار گناوه با اشاره به گسترش فضای مجازی به‌ویژه در میان جوانان گفت: امروز فضای مجازی هم یک فرصت وهم تهدید است که خبرنگاران می‌توانند از این فضا به عنوان یک فرصت در جهت توسعه کشور استفاده کنند.

فرماندار گناوه گفت: از وظایف خبرنگاران پیگیری اخبار خود است تا خبرهای آنها در جامعه نتیجه بخش و موثر باشد.

وی با اشاره به تعداد خبرگزاری‌های فعال در شهرستان گناوه افزود: خبرگزاری‌های فارس، ایرنا، صدا و سیمای جمهوری اسلامی و مهر خبرگزاری‌های فعال در سطح شهرستان گناوه هستند که خبرها را در سطح استان و کشور انعکاس می دهند.

وی تصریح کرد:جایگاه خبرنگاران در این شهرستان بسیار بالا است و مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان قدردان زحمات این عزیزان هستند و امیدواریم که که خبرنگاران با درج اخبار، دین خود را نسبت به مردم شهرستان ادا کنند.

پاکنژاد اظهارداشت: از خبرنگاران این شهرستان انتظار می‌رود تا علاوه بر داشتن رقابت سالم و مثبت در کار خود، خدمات و تلاش‌های را که دولت ارائه کرده اطلاع رسانی کنند.

وی با تاکید بر ارتباط مسئولان ادارات با خبرنگاران گفت: ادارات مختلف باید بکوشند که با جامعه خبری ارتباط داشته باشد و در فعال کردن روابط عمومی های خود تلاش کنندزیرا این ارتباط در وهله اول به نفع خود مسئولان است.

در این مراسم خبرنگاران مسایل و مشکلات حرفه خود را مطرح و در پایان از آنان ، پیشکسوتان، مدیران سایت ها و کانال های خبری این شهرستان تجلیل و هدایایی به آنان اعطا شد.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group