دوشنبه 5 اسفند 1398 | Monday 24 February 2020

مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: برای تامین آب شرب مشترکین استان تهران در تابستان امسال بیش از ۷۰ حلقه چاه جدید حفر شد که این به معنای افزایش فشار بر این منابع آبی است. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد رضا بختیاری با اشاره به افزایش 4.5 درصدی مصرف آب شرب در تابستان امسال در تهران افزود: رشد سالانه مصرف آب شرب در تهران با توجه به رشد جمعیت 2.5 درصد است که امسال با رکوردی جدید نسبت به 50 سال گذشته مواجه شدیم.
مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران هزینه حفر هر چاه را 1.5 تا 2 میلیارد تومان دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه دشت‌های تهران ممنوعه است حفر چاه جدید فشار مضاعفی را بر منابع آب زیرزمینی تهران وارد می‌کند.
بختیاری با بیان اینکه در سال‌های نرمال 70 درصد آب آشامیدنی استان تهران از منابع آب سطحی و 30 درصد از منابع آب زیرزمینی تامین می‌شود افزود: با توجه به بارندگی‌های مناسب امسال، 80 درصد آب شرب شهر تهران از منابع آب سطحی و 20 درصد از منابع آب زیرزمینی تامین شده است.
وی گفت: با توجه به افزایش مصرف آب شرب در استان تهران (به جز شهر تهران) امسال 80 درصد آب مورد نیاز از آب‌های زیرزمینی و مابقی ازاب‌های سطحی تامین شده است.
مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران ادامه داد: با ورود مدول دوم تصفیه خانه آب تهران تا 2 ماه آینده، بخشی از فشار بر سفره‌های آب زیرزمینی کاهش خواهد یافت.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group