چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

نشست پرسش و پاسخ شورا از شهردار برازجان در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد.

به گزارش ديارجنوب اين نشست با حضور شهردار و معاونين، اعضاي شوراي شهر برازجان، اصحاب رسانه فعالان مدني و جمعي از شهروندان برگزار شد.
در ابتداي اين جلسه مهراب بنافي عضو شوراي شهر برازجان با اظهار اينكه جلسات شورا بايستي از ٢٤ ساعت قبل به اطلاع اعضا برسد گفت: دعوتنامه جلسه امروز ٣ ساعت قبل از جلسه بدست ما رسيده و به امضاي فرزندم بوده است، من به احترام حضار در جلسه حضور يافته ام.
وي خاطرنشان كرد: سوالاتي كه براي شهردار برازجان تهيه شده است فقط با امضاي خانم تنگستاني و آقاي نيكنام بوده است و حتي سه نفر از اعضاي شورا ( نويد متين، مهراب بنافي، سيده خديجه حسيني ) از تنظيم سوالات بي اطلاع بوده اند و حتي خودِ من در صف نانوايي توسط يك شهروند از طرح اين سوالات آگاه شده ام و بنده معتقدم بجاي طرح ٧٧ سوال، در ابتدا ميبايست به شهردار تذكر داده شود.
مهراب بنافي ضمن قدرداني از حضور اصحاب رسانه و فعالين مدني خواستار حضور بيشتر آنان در جلسات شورا شد، و ابراز داشت: رئيس شورا در جلسه اي كه روز گذشته در برگزار شده خطاب به من گفته است كه: "چون دارم به شما روي خوش نشان ميدهم، شما هر ..... كه ميخواهيد انجام ميدهيد." اما ماجرا به اينجا ختم نميشود و هادي دشتي عضو ديگر شوراي اسلامي شهر برازجان نيز در يكي از جلسات اخير لفظ ناپسندي را براي مهراب بنافي به كار بردا است كه مهراب بنافي از بازگويي آن پرهيز كرد.

porsesh pasokh 1


بنافي اضافه کرد: هميشه فكر ميكردم مردم درباره شوراي پنجم ديدگاه نسبتاً خوبي دارند اما حالا نظرم كاملاً فرق كرده است.
وی در پايان صحبت هايش به رفتار ناصحيح رئيس شورا پرداخت كه از سر خصومت شخصي با شهردار، بنر مربوط به تشكرات مردمي را با مشورت هادي دشتي پايين كشيده و خطاب به يكي از كاركنان شهرداري بر درآوردن اين بنر تأكيد كرده و بنر عملكرد خود را بالا برده است.

porsesh pasokh 1


پس از سخنان مهراب بنافي،سيده خديجه حسيني يكي ديگر از اعضاي شوراي شهر برازجان ضمن تأييد صحبت هاي بنافي گفت: در دعوتنامه ارسالي به بنده ساعت جلسه ٢١ اعلام شده بود اما جلسه در ساعت ١٧ برگزار شد، البته اكثر جلسات شورا بصورت غيرقانوني برگزار ميشود وما فقط به جهت رسميت دادن به جلسه در جلسات حضور داريم و معمولاً از مشاهده صورت جلسات توسط رئيس شورا منع ميشويم وحتي با درج عنوان نام كميسيون ها در بنر ها نيز مخالفت ميشود.

porsesh pasokh 1


در ادامه ي جلسه نايب رييس شوراي شهر برازجان نويد متين خطاب به مهدي نيكنام پرسيد كه چرا در سوالات ارسال شده به شهرداري فقط امضاي خانم تنگستاني و شما ديده ميشود؟
مهدي نيكنام در پاسخ به نويد متين عنوان كرد: سوالات در بايگاني بوده واشتباهاً به شهرداري ارسال شده است همچنين ما نميتوانيم براي هر امضا و كاري به دنبال شما در كوچه و خيابان بگرديم.
كه نويد متين پاسخ داد: حرف شما غيرمنطقي ميباشد و ما هميشه با يك تماس در دسترس هستيم.

porsesh pasokh 1

در ادامه محمد حسن محمدي شهردار برازجان ضمن اينكه خود را موظف نمود كه به تمام سوالات شوراي اسلامي شهر و شهروندان پاسخ دهد گفت: بنده هميشه خواستار حضور در جلسات شوراي شهر بودم اما هميشه با مخالفت اعضاي شورا مواجه ميشدم و حتي يكبار آقاي دشتي به من گفت كه حضور در شورا به صلاح شما نيست و اعضاي شورا به شما توهين خواهند كرد.
محمدي ابراز داشت: كارهاي شهرداري برازجان را بدون ريالي آغاز نمودم و حتي جهت پيگيري يك پرونده مجبور شدم پول از کسی قرض بگیرم.
در ادامه ي اين جلسه سوالات مطرح شد وشهردار برازجان به تمامي سوالات در جلسه پاسخ قانع كننده داد، اما اعضاي شورا سكوت اختيار كرده و فقط يكي از اعضا به اكثر پاسخ هاي شهردار اعتراض داشت.

porsesh pasokh 1

در پايان به دليل طولاني شدن جلسه تنها به ٢٦ سوال پاسخ داده شد و با وجود اعتراض يكي از اعضاي شورا به پايان يافتن جلسه، اين نشست به اتمام رسيد و ادامه ي پرسش و پاسخ ها به جلسه اي ديگر واگذار گرديد.

حال چشم ها و گوش ها منتظرند كه آيا شورای شهر برازجان به جلسات وسوالات بی قانونی و حتی بدون هماهنگی از همدیگر ادامه میدهند و میخواهند به روند عدم فعالیت شهرداری و عمران شهر ادامه داده یا قضیه طور دیگری خواهد شد؟؟

گزارش: فاطمه روحانی نژاد

/

دیدگاه‌ها

#3 ابراهیم هادی 1397-03-15 23:46
باتشکرازاقای بنافی وشهردارمحترم برای اقای نیکنام متاسفم که به دلیل خصومت شخصی بااقای شهردار این کارهارا میکند.

دیارجنوب: انتشار این مطلب بمعنای تایید آن نمیباشد.
#2 علیرضا 1397-03-15 15:11
زمانی که حق بعضیا هارو میخورند و اجازه نمیدن وارد شورای شهر
بشوند ، باید هم مردم چوب ندونم کاریاشون رو بخورند.
تا آخر پشت شھردار محترم جناب آقای مھندس محمدی هستیم و لحظه ای تنهایش نخواهیم گذاشت.

دیارجنوب: انتشار این مطلب بمعنای تایید یا رد آن نمی باشد.
#1 علی 1397-03-15 14:43
هر دم از این باغ بری میرسد

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group