سه شنبه 29 آبان 1397 | Tuesday 20 November 2018

دبیر کارگروه پهپاد غیرنظامی کشور گفت: ۱۱ هزار تیم پهپادی غیر نظامی در کشور در بخش‌‌های فیلم‌برداری، عکاسی، نقشه‌برداری، کشاورزی، امداد و نجات و حراستی فعالیت می‌کند.

به گزارش دیارجنوب حامد سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در عسلویه، با اشاره به برگزاری جلسه آموزش در منطقه پارس جنوبی اظهار داشت: با توجه به وجود بیش از 46 هزار هکتار اراضی پارس جنوبی و استقرار ده‌ها شرکت و پالایشگاه و مجتمع‌های پتروشیمی نشست آشنایی حراست‌های منطقه با فناوری پهپاد امری مهم و ضروری است.

وی، با بیان اینکه این نشست تخصصی در راستای طرح‌های توسعه‌ای، حراستی، امنیت پایدار و فناوری‌های پهپادی تشکیل شده خاطر نشان کرد: آشنایی با قوانین پروازی و امنیت پرواز از جایگاه مهمی برخوردار است که در این راستا پهپادها در ارزیابی و ساماندهی پروژه‌ها نقش مهم و تعیین کننده‌‌ای دارد.

دبیر کارگروه پهپاد غیرنظامی کشور با بیان اینکه پهپادها در برنامه‌های HSE پارس جنوبی نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارد خاطر نشان کرد: آشنایی با فناوری پهپادی و استفاده از ابزارهای مهم این فناوری و بررسی دستاورهای جدید پهپاد در بکارگیری پروژه‌های پالایشگاهی، نفت، گاز و پتروشیمی در این نشست مورد توجه قرار گرفته است.

سعیدی، با تاکید بر استفاده از فناوری در پایش و برنامه‌های امداد و نجات تصریح کرد: پهپاد در حوزه‌های گوناگون دارای کاربردی‌های مختلفی است که در منطقه پارس جنوبی در حوزه امنیت، نقشه‌برداری و امداد و نجات می‌تواند اثرگذار باشد.

وی، از فعالیت 11 هزار تیم پهپادی در کشور خبرداد و بیان کرد: 11 هزار تیم پهپادی غیر نظامی در کشور ایجاد شده که بیشتر در بخش‌‌های فیلم‌برداری، عکاسی، نقشه‌برداری، کشاورزی، امداد و نجات و حراستی فعالیت می‌کنند.

دبیر کارگروه پهپاد غیرنظامی کشور پایش و حراست از خطوط لوله و حریم نقاط را از دیگر ظرفیت‌های پهپاد در پارس جنوبی دانست و تاکید کرد: شرکت‌های دانش بنیان و نوآور با حمایت مرکز ساماندهی پهپادهای غیرنظامی در نقاط مختلف کشور برای ارائه خدمات پهپادی فعالیت می‌کنند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group