چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

دبیر کارگروه پهپاد غیرنظامی کشور گفت: ۱۱ هزار تیم پهپادی غیر نظامی در کشور در بخش‌‌های فیلم‌برداری، عکاسی، نقشه‌برداری، کشاورزی، امداد و نجات و حراستی فعالیت می‌کند.

به گزارش دیارجنوب حامد سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در عسلویه، با اشاره به برگزاری جلسه آموزش در منطقه پارس جنوبی اظهار داشت: با توجه به وجود بیش از 46 هزار هکتار اراضی پارس جنوبی و استقرار ده‌ها شرکت و پالایشگاه و مجتمع‌های پتروشیمی نشست آشنایی حراست‌های منطقه با فناوری پهپاد امری مهم و ضروری است.

وی، با بیان اینکه این نشست تخصصی در راستای طرح‌های توسعه‌ای، حراستی، امنیت پایدار و فناوری‌های پهپادی تشکیل شده خاطر نشان کرد: آشنایی با قوانین پروازی و امنیت پرواز از جایگاه مهمی برخوردار است که در این راستا پهپادها در ارزیابی و ساماندهی پروژه‌ها نقش مهم و تعیین کننده‌‌ای دارد.

دبیر کارگروه پهپاد غیرنظامی کشور با بیان اینکه پهپادها در برنامه‌های HSE پارس جنوبی نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارد خاطر نشان کرد: آشنایی با فناوری پهپادی و استفاده از ابزارهای مهم این فناوری و بررسی دستاورهای جدید پهپاد در بکارگیری پروژه‌های پالایشگاهی، نفت، گاز و پتروشیمی در این نشست مورد توجه قرار گرفته است.

سعیدی، با تاکید بر استفاده از فناوری در پایش و برنامه‌های امداد و نجات تصریح کرد: پهپاد در حوزه‌های گوناگون دارای کاربردی‌های مختلفی است که در منطقه پارس جنوبی در حوزه امنیت، نقشه‌برداری و امداد و نجات می‌تواند اثرگذار باشد.

وی، از فعالیت 11 هزار تیم پهپادی در کشور خبرداد و بیان کرد: 11 هزار تیم پهپادی غیر نظامی در کشور ایجاد شده که بیشتر در بخش‌‌های فیلم‌برداری، عکاسی، نقشه‌برداری، کشاورزی، امداد و نجات و حراستی فعالیت می‌کنند.

دبیر کارگروه پهپاد غیرنظامی کشور پایش و حراست از خطوط لوله و حریم نقاط را از دیگر ظرفیت‌های پهپاد در پارس جنوبی دانست و تاکید کرد: شرکت‌های دانش بنیان و نوآور با حمایت مرکز ساماندهی پهپادهای غیرنظامی در نقاط مختلف کشور برای ارائه خدمات پهپادی فعالیت می‌کنند.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group