جمعه 3 اسفند 1397 | Friday 22 February 2019

رییس اتاق اصناف دشتستان گفت: جمع اوری دست فروشان وظیفه شهرداری است و برای انتقال صنوف آلاینده اتاق اصناف آماده همکاری با شهردرای و فرمانداری است و باید کمیته تخصصی تشکیل شود.

به گزارش دیارجنوب نشست خبری اتاق اصناف شهرستان دشتستان با اصحاب رسانه وفعالان مدنی برگزار شد.

رییس اتاق اصناف شهرستان دشتستان با بیان اینکه مسئولین باید انتقاد پذیر باشند اظهارداشت: نقد به مسئولین باعث اصلاحدر امور مجموعه آنهامی شود ولی باید حرمت مدیران حفظ شود.

وی افزود: تخصص نقد کردن در یک حوزه را باید داشته باشیم تا نقدی کامل و بدون نقص کرده باشیم.

روح الله اسماعیلی با اشاره به فعالیت بیش از 8 هزار واحد صنفی فعال در شهرستان ارازداشت: 1200 واحد بدون پروانه کسب وجود دارد که ۶ هزار واحد آن در شهر برازجان هستند یعنی هر ۲۰ نفر در شهر برازجان یک واحد صنفی وجود دارد.

وی تصریح کرد: از 648 پروانه کسب صادر شده 334 مورد آن باطل شده اند که عمده ترین مشکل آن وضعیت اقتصادی مردم است.

وی در تشریح عملکرد یکساله اتاق اصناف بیان داشت: راه اندازی سایت و روابط عمومی –نظارتع بر اتحادیه ها و تشکیل کمیسیون های تخصصی اتحادیه ها در این یکسال انجام گرفت.

وی تاکیدکرد: باتوجه به مشکلات درحوزه مالیات وبیمه از اقایان دکترقاسمی بعنوان مشاور امور فرهنگی-پورمند مشاور امور حقوقی و بیمه ای و اقای خسروی رییس پیشین اداره مالیاتی شهرستان بعنوان هیئت بدوی در کمیسیون حل اختلاف بکار گرفته شدند.

وی در خصوص انتقال صنوف آلاینده بیان داشت: انتقال این صنوف جزو وظایف شهردرای و فرمانداری است که مکانی برای همین موضوع در نظر بگیرند و باید با تشکیل کمیسیون های تخصصی این موضوع را پیگیری و این صنوف را انتقال دهیم.

اسماعیلی در خصوص تجمیع اتحادیه ها اذعان داشت: این برنامه را در دستورکار سال ۹۷ و۹۸ قرار داده ایم که جزو برنامه های اصلی من خواهد بود.

وی در مورد دست فروشان گفت: جمع اوری دستفروشان وظیفه شهرداری است ولی اتاق اصناف باید آنها را ساماندهی کند.

محمدصادق کمالیان نائب رییس اتاق اصناف شهرستان دشتستان ضمن تشکر از حضوراصحاب رسانه و فعالان مدنی از برنامه های اتاق اصناف و بازرسی های ویژه در ایام نوروز صحبت کرد.

فرمانده بسیج اصناف دشتستان در تشریح برنامه های خود گفت: برگزاری احکام بازاریان –مسابقات متنو ورزشی – برگزاری ایستگاه اصناف در سمیر پیاده روی بزرگ ولایت و دیگر برنامه های حوزه اصناف در این یکسال انجام شده است.

سید ایوب موسوی در ادامه اعلام داشت: در شب ۲۲ بهمن مراسم سالروز پیروی انقلاب اسلامی همراه با نورافشانی وبرنامه هایشاد در کاروانسری مشیرالملک برازجان برگزار خواهد شد.

دست یافته مسئول آموزش اتاق اصناف از دوره های اموزشی برگزار شده در طول یکسال صحبتهایی را ایراد نمود.

حسین درون در خصوص فعالیتهای حوزه بازرسی ونظرات گفت: با وجود ۵ بازرس در اتاق ولی همواره بهترین عملکرد را در استان داشته ایم که از ابتدای سال تا کنون 10240 بازرسی انجام شده که 6017 در مورد کالاها و بقیه در مورد خدمات بوده است.

وی افزود: 28 مورد تخلف بارزش 400میلیون ریال پرونده تشکیل شده که به تعزیرات حکومتی ارسال شده است و در مجموع ۳۱ مورد گشت مشترک انجام شده است.

صلح جو مسئول واحدهای بدون پروانه اتاق اصناف گفت: 1410 فقره واحد صنفی بدون پروانه کسب شناسایی شده که اخطاریه همگی ارسال شده است.
fy 1fy 1fy 1fy 1fy 1fy 1fy 1fy 1fy 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group