چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر از ثبت ۲۱ هزار و ۷۶۱ تولد در استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: طی سال قبل چهار هزار و ۳۴۵ نفر نیز در استان فوت کردند.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرنگار مهر، کیومرث صالحی‌نیا بعد از ظهر چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان بوشهر اظهار داشت: در سال گذشته تعداد ۲۱ هزار و ۷۶۱ تولد و چهار هزار و ۳۴۵ وفات در استان بوشهر ثبت شد.

وی با اشاره به افزایش ۱۷ هزار نفری جمعیت استان بوشهر بر اساس این محاسبات، بیان کرد: بر این اساس جمعیت استان بوشهر در ابتدای سال جاری به یک میلیون و ۱۷۹ هزار و ۲۸۰ نفر رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با اشاره به ارائه خدمات ثبت احوال در ۲۱ اداره و نمایندگی، ۲۱ دفتر پیشخوان شهری، ۱۰ دفتر پستی و هفت ایستگاه سیار خاطرنشان کرد: خدماتی همچون ثبت وقایع و تعویض کارت ملی و شناسنامه و سایر خدمات هویتی در این مرازک ارائه می‌شود.

بیماری قلبی عامل اول مرگ

وی به اهمیت بالای ثبت بموقع ولادت، فوت، ازدواج و طلاق اشاره کرد و ادامه داد: ۴۰ درصد از وفات‌های ثبت شده در استان به افراد ۷۵ سال به بالا تعلق دارد.

صالحی‌نیا اضافه کرد: از مهمترین عوامل مرگ و میر در استان بوشهر می‌توان به بیماری‌های قلبی و عروقی، حوادث غیر عمد، سرطان و بیماری‌های دستگاه تنفسی اشاره کرد.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group