سه شنبه 28 اسفند 1397 | Tuesday 19 March 2019

مفاخریان گفت: در سنوات گذشته اقداماتی برای برچیدن فضای سبز اطراف برج آزادی و برچیدن کف میدان صورت گرفت که موجب نابودی شبکه زهکش میدان شد.

علی مفاخریان شهردار منطقه ۹ شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به برخی اخبار منتشره مبنی بر نشت آب از پایه‌های برج آزادی اظهار کرد: در سنوات گذشته اقداماتی برای برچیدن فضای سبز اطراف برج و برچیدن کف میدان صورت گرفت که سبب نابودی شبکه زهکش میدان شد.

وی با تأکید بر اینکه این اقدامات به صورت اصولی و مهندسی صورت نگرفته است، افزود: مجموع این اقدامات موجب شد که آب از یک بخش به بخش‌های دیگر نشت کند.

شهردار منطقه ۹ شهرداری تهران با بیان اینکه هنوز نقطه مشخصی در کف میدان کشف نشده که بگوییم آب از آنجا نشت می‌کند تا آن را رفع ایراد کنیم، گفت: احتمال می‌رود علت نشت آب، وجود آب نما‌های خطی در اطراف میدان باشد، لذا نیازمند این هستیم که کار عایق‌بندی و شبکه زهکش آبنما‌ها را مجدد به صورت کارشناسانه انجام دهیم.

مفاخریان ادامه داد: برای این منظور کارگروهی متشکل از مجموعه میراث فرهنگی، وزارت ارشاد، سازمان زیباسازی و بنیاد رودکی که متولی نگهداری برج آزادی هستند، تشکیل شده است تا برخی از کارها را از طریق اقدامات عاجل دنبال کنیم.

وی افزود: مقرر شد تا دوباره کار عایق بندی و زهکشی پایه‌های برج بررسی شود و مجددا آبنما‌های خطی اطراف میدان هم کار خود را آغاز کنند.

شهردار منطقه ۹ شهرداری تهران در خصوص اقدامات انجام شده برای جلوگیری از سرایت نشت آب به معماری برج گفت: فعلاً بخش‌هایی را که احتمال می‌دادیم در آنجا نشت آب وجود داشته باشد، متوقف کردیم و درصدد هستیم تا شبکه زهکش را هم برطرف کنیم.

مفاخریان با بیان اینکه میدان آزادی ۵۰ سال قدمت دارد، تصریح کرد: کارکرد‌های این میدان در طول ۵۰ سال گذشته به خاطر شرایط ترافیکی و ایجاد خطوط مترو تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه میدان آزادی به عنوان یک مرکز اجتماع محور مردم قلمداد می‌شود، افزود: تلاش می‌کنیم بتوانیم از این ظرفیت برای اجتماعات محوری مردم استفاده کنیم.

شهردار منطقه ۹ شهرداری تهران با اشاره به ترکیب اصلی نور و صدا و آب که در مجموعه میدان آزادی وجود دارد، گفت: ما درصدد هستیم این کار را به صورت دائمی انجام دهیم و خود برج نیازمند آن است که مرمت شود و مجموعه وزارت ارشاد هم برای تأمین اعتبارات در حال پیگیری از دولت است و بخش‌هایی از فضای معماری این برج که در طول زمان آسیب دیده مرمت می‌شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group