دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 | Monday 20 May 2019

شهردار بوشهر گفت: یازدهمین نکوداشت هفته بوشهر با برنامه های متنوعی از 11 الی 18 اسفند برگزار میشود.

به گزارش دیارجنوب نشست خبری دکتر امیری شهدار بوشهر بمناسبت برگزاری برنامه های هفته نکوداشت روز بوشهر با حضور شهردار- رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری- رییس و نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای بوشهر در سالن اجتماعات شهردای برگزار شد.
شهردار بوشهر در این نشست گفت: هر برنامه روز بوشهر برای معرفی این شهر به کشور باید به عنوان سفیر باشد و با این نگاه هفته نکوداشت بوشهر را برگزار می‌کنیم.
وی از دعوت برخی کارداران، سفرا و سرکنسول‌گری‌ها در برگزاری این مراسمات خبر داد و اضافه کرد: برای برگزاری این مراسمات وبرنامه ها با دعوت از برخی کارداران، سفرا و سرکنسول‌گری‌ها از طریق رایزنی‌های صورت گرفته در برنامه‌های روز بوشهر حضور خواهند داشت.
وی تصریح کرد: در کنار این برنامه ها از خانواده های شهدا طی برنامه های ویژه ای تقدیر بعمل خواهد آمد.


دکتر سید نورالدین امیری در تشریح برنامه های روز بوشهر ابرازداشت: برنامه های نکوداشت یازدهمین هفته روز بوشهر از 11 الی 18 اسفند ماه با انجام برنامه‌های متنوعی در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی، هنری، اجتماعی، ورزشی و... برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در برنامه های روز بوشهر از برنامه های آیینی از جمله موسیقی محلی هم استفاده خواهد شد بیان داشت: موسیقی محلی در بوشهر مورد توجه عام مردم بوده که متاسفانه مورد بی توجهی قرار گرفته که تلاش میکنیم از آنها در برنامه های روز بوشهر استفاده شود تا مورد توجه ویژه ای قرار گرفته باشد.
رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری 18 اسفند سالروز تاسیس مدرسه تاریخی سعادت را به عنوان روز بوشهر عنوان کرد و گفت: نگاه کلی ما این است که دبیرخانه های روزهای بوشهر و ملی خلیج فارس ادغام کنیم.
وی اضافه کرد: در همین راستا بعضی از برنامه ها را از بهمن ماه آغاز کرده ایم و تا اردیبهشت سال آینده ادامه خواهیم داد .
محمدصادق سعیدی با اشاره به اینکه هرساله برای روز بوشهر برنامه های متنوعی اجرا خواهد شد بیان داشت: اگر بتوانیم در طول ۱۰ سال طوری برنامه ریزی کنیم که هرسال مردم در اسفند ماه منتظر برنامه های متنوع روز بوشهر باشند توانسته ایم برندی بسازیم که به موفقیت بزرگی رسیده ایم و جای خوشحالی خواهد داشت.
عضو شورای اسلامی شهر بوشهر هفته بوشهر را یک فرصت توصیف کرد و اذعان داشت: همانطور که این روز و برنامه ها یک فرصت است ممکن است با اجرای یک برنامه اشتباه نام بوشهر را خدشه دار کرد.
اکبر توسلی روز بوشهر را متعلق به یک گروه و جناح خاص ندانست و عنوان داشت: همه جناح ها وگروهها و دستگاه های اجرایی با همکاری و همیاری همدیگر باید برای پرآوازه کردن نام این شهر حرکت کنند و با اجرای برنامه های ویژه ای برای کودکان اهمیت و درک این روز را به آنها نشان دهیم.
عضو شورا و رییس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بوشهر با اعلام اینکه خوشایند نبود هیچ پیشنهادی از طرف دستگاهها برای روز بوشهر ارائه نشد گفت: بودجه برگزاری برنامه‌های روز بوشهر در سال جاری ۴۰۰ میلیون تومان است که در حال حاضر فقط ۳۰۰ میلیون تومان برای اجرای این برنامه ها در اختیار داریم.
طاهره شمشیری افتخاری کردن مردم به شهرشان را از اهداف مهم در برگزاری روز بوشهر توصیف کرد و بیان داشت: شهردار بوشهر دیدگاهی فرهنگی دارد و همواره در برنامه‌های فرهنگی پیش‌قدم بوده‌اند.

nashast roz bushehr 1nashast roz bushehr 1nashast roz bushehr 1nashast roz bushehr 1nashast roz bushehr 1nashast roz bushehr 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group