چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و در روز جهانی قدس آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصلح امام جمعه برازجان و با حضور پرشور نمازگزاران اقامه شد.

به گزارش دیارجنوب امام جمعه برازجان در خطبه اول فرازی از دعای وداع حضرت امام سجاد (ع) با ماه مبارک رمضان را قرائت و ترجمه نمودند .

وی در خطبه دوم ضمن تشریح دعای روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان اضافه کرد: از مردم روزه دار جهت شرکت در راهپیمایی همبستگی با ملت مظلوم فلسطین تشکر میکنم.

وی تاکیدکرد: روز قدس روز زنده نگه داشتن نام و یاد فلسطین ، روز همدردی با مردم مظلوم فلسطین ، روز حمایت از مظلوم و اعلان انزجار از ظالم و اینکه فلسطین محور وحدت جهان اسلام است .
امام جمعه برازجان در خصوص مشکل آب شهرستان و شهر برازجان گفت: دو راه حل بلند مدت و کوتاه مدت برای حل معضل کم آبی وجود دارد که در بلند مدت میتوان از طریق دریا و تقویت و توسعه سدهای بزرگ برای مهار نزولات آسمانی و ذخیره آنها بهره برد.
وی در خصوص راه کوتاه مدت گفت: مدیریت در توزیع عادلانه آب موجود توسط مسئولین و مصرف صحیح آب توسط مردم و پرهیز از اسراف در کوتاه مدت بهترین راه حل است.
حجت الاسلام مصلح در خصوص اختلاف در میان اعضای شورای شهر با شهرداربرازجان بیان داشت: با توجه به تجربه تلخ گذشته اختلافات و درگیری بین اعضای شورا و شهرداری دودش به چشم مردم می رود ، عمران و آبادی شهر را کند می کند ، عدم ثبات مدیریت در شهرداری و درگیری های داخلی موجب تضییع زمان و فرصت های خدمت می شود .

وی بیان داشت: اعضای شورای شهر بدانند که مسئولیت یک امانت و یک فرصت زودگذر است، پس در جهت خدمت به مردم و رضایت مندی مردم گام بردارید.

وی در ادامه اذعان داشت: از شهردار منتخب خود حمایت کنید ، اگر می بینید مردم و مسئولین از شهردار راضی هستند ،انسان پاک و دلسوزی است ، شما نیز در کنار مردم شهردار را در عین نظارت یاری کنید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اغراض شخصی و منافع خصوصی را کنار بگذارید و مصالح عموم را در نظر بگیرید.
امام جمعه برازجان در پایان از مردم و مبلغین دینی برای حضور در برنامه های ماه مبارک رمضان بویژه محافل قرآنی و سخنرانی مساجد ، حسینیه ها و منازل شخصی تقدیر و تشکر کرد.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group