چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

با حضور معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر کشور- فرماندار دشتی –مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر و مدیر روابط عمومی برق استان بوشهر و رسانه های استان تور رسانه ای خبرنگاران استان بوشهر و بازدید از تاسیسات برق در شهرستان دشتی و بوشهر برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب در این تور رسانه ای خبرنگاران استان بوشهر ضمن بازدید از اولین نیروگاه ۱۰۰ کیلو واتی شهرستان دشتی از مراکز دیسپاچینگ و فوریت های برق شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر بازدید بعمل آورند و با فعالیتها و نحوه اتصال برق و پاسخگویی به مشترکان اتفاقات برق آشنا شدند.
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر در جمع خبرنگاران در شهرستان دشتی با اشاره به تولید برق در کشور اظهار داشت: اهمیت و ضرورت برق را همه از نزدیک لمس کرده‌اند که در تابستان گذشته شرایط کشور به‌گونه‌ای بود که خاموشی‌ها افزایش یافت.
وی با اشاره به افزایش نیروگاه‌های خورشیدی افزود: نیروگاه‌های خورشیدی منافع مختلف برای کشور دارد و خوشبختانه انرژی خورشیدی آلایندگی محیط زیستی ندارد.
علیرضا احمدی یزدی با یادآوری اینکه نیروگاه‌های خورشیدی پاک‌ترین و ارزان‌ترین نیروگاه‌ها است اعلام کرد: در ایران 700 نقطه دارای انرژی خورشیدی است.

tor bargh 1


وی با بیان اینکه در وزارت نیرو طرح جهاد روستایی با همکاری بسیج مهندسین اجرا می‌شود گفت: در کل کشور این طرح با تسهیلات 50درصدی و 50درصد بلاعوض اجرایی می‌شود.
وی با پیش‌بینی اینکه در تابستان سال آینده 8هزار مگاوات کمبود تولید برق وجود دارد اضافه کرد: با توجه به کاهش بارش‌ها در سال آبی جاری، توان تولید برق از نیروگاه‌های برق‌آبی 8هزار مگاوات کاهش یافته ‌که باید برای تأمین این میزان برق برنامه‌ریزی کنیم.
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر نیز گفت: طبق توافق و تفاهم‌نامه‌ای که بین شرکت توزیع نیروی برق استان و بسیج رسانه استان منعقد شد در زمینه جشنواره ابوذر فعالیت‌ها آغاز شده که بیشتر در حوزه فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف و ترویج این فرهنگ بین آحاد مردم جامعه است.
فرزین‌پور بیان کرد: در این راستا یک اردو و تور رسانه‌ای برگزار و از ظرفیت برق استان بوشهر بازدید شد.
فرماندار شهرستان دشتی نیز در جمع خبرنگاران گفت: بزرگترین نیروگاه خورشیدی در استان بوشهر با اعتبار 12 میلیارد تومان در دهه فجر کلنگ‌زنی می‌شود.
عبدالله نادری خاطرنشان کرد: تعداد مجوزهای وزارت نیرو 19 مورد است که در بسته نیروگاه‌های سدها انجام شده و شهرستان دشتی پیشرو در استان در راستای توسعه نیروگاههای خورشیدی قرار گرفته است.
وی بیان کرد: قیمت زمین در شهرک صنعتی شهرستان دشتی کاهش یافته و به قیمت 16 هزار تومان رسیده است و در این زمینه تمام زیرساخت‌ها در شهرک اعم از آب، برق و گاز برای سرمایه گذاری آماده شده است.
مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر با اشاره به چالش‌های برق و آب استان بوشهر به ویژه در فصل گرما بیان کرد: رسانهها در تابستان گذشته همراه با مردم و همگام با مسئولان برای رفع چالشهای بزرگ آب و برق در استان خدمات موثری داشته اند.
نجفی از برگزاری چهارمین جشنواره رسانهای ابوذر استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: مبارزه با آسیبهای اجتماعی، بسیج و حوزه‌های اقدام، اقتصاد مقاومتی، مسائل صنفی خبرنگاری، مقاومت و دفـاع مـقدس، خدمات اجتماعی محرومیتزدایی، مبارزه با آسیبهای اجتماعی از جمله محورهای این جشنواره است .

tor bargh 1


وی بصیرت و دشـمن شــناسی را از دیگر موضوعات جشنواره رسانه‌ای ابوذر دانست و افزود:مصرف بهینه برق، سازگاری با کم آبی و اخلاق و حقوق شهروندی از دیگر موضوعات چهارمین جشنواره رسانهای ابوذر استان بوشهر است که در این راستا از آثار برتر رسانه‌های استان بوشهر در حوزه آب و برق در جشنواره ابوذر تجلیل شود.
خبرنگاران استان بوشهر ضمن بازدید از اولین نیروگاه ۱۰۰ کیلو واتی شهرستان دشتی از نزدیک با مراکز دیسپاچینگ و فوریت های برق شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر بازدید بعمل آوردند و با نحوه اتصال برق و کنترل خاموشی در استان و شهر بوشهر و همچنین پاسخگویی به مشترکان اتفاقات برق در سامانه ۱۲۱ آشنا شدند.

تصاویر  تور رسانه‌ای خبرنگاران استان بوشهر در بازدید از نیروگاه برق خورشیدی شهرستان دشتی و تاسیسات برق بوشهر

tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1tor bargh 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group