شنبه 3 فروردين 1398 | Saturday 23 March 2019

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی موضوع ته‌لنجی‌ها را معضلی ملی و منطقه‌ای دانست و گفت: دولت باید در مصوبات خود در این مورد از نظرات نمایندگان جنوب و خبرگان محلی هم استفاده کند.

به گزارش دیارجنوب به نقل از ایسنا، سید کمال الدین شهریاری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نگرانی خود را نسبت به لوایح چهارگانه در مورد مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم و FATF ابراز کرده و درخواست عدم تصویب لوایح مذکور را دارم.

این نماینده اصول‌گرای مجلس تصریح کرد: به عنوان یکی از نمایندگان مجلس اعلام می‌کنم هیچ طرح و لایحه‌ای در مجلس تصویب نمی شود مگر این که در کمیسیون‌های تخصصی ایرادات و اشکالات آن رفع و پس از کسب نظر از مرکز پژوهش‌های مجلس و در خصوص این امر مهم کسب نظر از شورای عالی امنیت ملی کشور و مواضع مسئولان ارشد نظام با لحاظ نمودن مصالح انقلاب،‌ نظام جمهوری اسلامی و مردم به تصویب برسد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به مساله گرانی و بیکاری در کشور بیان کرد: امروزه یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مردم بخصوص اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه گرانی و بیکاری است، از رئیس جمهور به طور جد می‌خواهم نسبت به این موضوع با حساسیت بیشتر اهتمام ورزیده و راه‌های عملی را از طریق بکارگیری تمامی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های داخلی اتخاذ کند.

شهریاری افزود: دل بستن به آثار اقتصادی برجام و غفلت از رشد و توسعه اقتصادی درون‌زا و عدم تکیه بر توانمندی‌های داخلی از آفت‌هایی است که دولت باید خود را از آن رها کرده و با پیروی از فرمایشات رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی زمینه رشد و توسعه اقتصادی را فراهم کند.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به مساله ته لنجی‌ها هم گفت: موضوع ته لنجی به یک معضل ملی و منطقه‌ای تبدیل شده و این ناشی از مصوبه‌هایی است که هر چند یکبار در دولت تصویب می‌شود، بدون این که کارشناسان دولت به معیشت ساحل نشینان و ... توجه داشته باشند، بارها در این مورد با مسئولین دولت صحبت کرده و پیشنهاد دادم که برای تصویب مصوبات از نظرات نمایندگان جنوب و خبرگان محلی هم استفاده کنند اما متاسفانه به این امر توجه نشده است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس همچنین از وزارت کشور در خواست کرد تا بر اساس ضوابط تقسیمات کشوری نسبت به تبدیل روستاهای سیزده‌گانه به شهر اقدام کند زیرا در حال حاضر مرز بین روستاها از بین رفته و باید از امکانات زیربنایی و خدمات شهری برخوردار شوند.

وی اظهار کرد: از وزیر نیرو به خاطر سفر به بوشهر و شروع عملیات اجرایی سدهای باغان و دشت پلنگ تشکر می‌کنم و امیدوارم با تسریع در تهیه نقشه‌های اجرایی شاهد آغاز به کار آن‌ها باشیم.

شهریاری در پایان همچنین خطاب به وزیر نیرو اظهار کرد: وضعیت آب و برق بوشهر در مرحله بحرانی و قرمز قرار دارد. لازم است دستور فرمائید هر چه سریع‌تر نسبت به نصب آب شیرین کن و نوسازی و مرمت شبکه فرسوده آبرسانی روستاها و شهرهای کوچک اقدام شود.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group