چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

مدیرکل اوقاف استان بوشهر گفت: برنامه‌های گرامیداشت دهه وقف از سه شنبه در استان بوشهر آغاز می‌شود.

به گزارش دیارجنوب نشست خبری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اصحاب رسانه به مناسبت هفته وقف در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد.
حجت الاسلام اسماعیل پور، غبارروبی قبور شهدا را یکی دیگر از برنامه‌هایدهه وقف عنوان کرد و افزود: در این دهه از یاوران وقف شامل اصحاب رسانه، واقفان و خادمان بقاع متبرک قدردانی خواهد شد.
وی بیان کرد: همچنین به مناسبت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه نشست‌های هم اندیشی با دانشگاهیان برگزار خواهیم کرد و همزمان با ۲۴ آبان روز کتاب و کتابخوانی، با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر، مسابقه کتابخوانی برگزار خواهد شد.

oghaf nashast vaghf 1


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر تصریح کرد: جمعه این هفته ۱۸ آبان ماه نیز مسولان این اداره کل در برنامه‌ای با عنوان «شوق تکریم» از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه در مصلای جمعه بوشهر حضور می‌یابند و پاسخگوی پرسش‌های مردم در زمینه وقف خواهند بود.
حجت الاسلام اسماعیل پور به این نکته نیز اشاره کرد که در ابتدای سال تحصیلی جدید، به دو هزار و ۵۰۰ دانش آموز نوشت افزاراهدا شد..
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا اسماعیل پور در این نشست به تشریح فرهنگ غنی و کارساز وقف در جامعه پرداخت و اظهار کرد: رسانه ها منافع فرهنگ وقف را گسترش و نشر دهند و در تمامی حوزه ها باید وقف مشارکتی را نهادینه و احکام وقف را بیان کنیم.

oghaf nashast vaghf 1


عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با بیان اینکه وقف حق الناس عمومی است، افزود: درآمد حاصل از وقف باید صرف فقرا و خدمت رسانی به نیازمندان شود.
وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امورخیریه متولی صیانت و حمایت از وقف است، ادامه داد: خیلی از برنامه های دینی و فرهنگی تشکل های مردمی و مذهبی با مشکل مالی مواجه هستند و می توانند این موانع را با درآمد از محل وقف مشارکتی مرتفع کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از اعلام سهمیه ۶ هزار نفری طرح تربیت حفظ قرآن کریم خبرداد و گفت: ۱ هزار و ۲۰۰ نفر نیز سهم طرح تربیت حفظ قرآن کریم اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بوشهر می باشد که می بایست اسامی حفاظ در سامانه قرآنی سازمان ثبت گردد.
حجت الاسلام اسماعیل پور از افتتاح فاز اول مجتمع دارالقرآن امام جعفر (ع) کوی شهید عاشوری تا پایان سال خبرداد و عنوان کرد: با وجود اینکه این استان استعدادهای درخشان قرآنی مطرح و به نام در عرصه ملی و بین المللی دارا است اما در مجموعه موقوفات اوقاف بوشهر با کمبود موقوفات قرآنی و درآمد موقوفات قرآنی مواجه هستیم.

oghaf nashast vaghf 1


وی با اشاره به اینکه امسال ۲ وقف جدید قرآنی در شهرستان های جم و دیر به ثبت رسیده است، اعلام کرد: دو نفر از قاریان بوشهری در رشته های قرائت ۱۰ جزء و ۲۰ جزء چهل‌و‌یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن در شهر اراک درخشیدند و مقام برتر را کسب کردند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اعلام اینکه دومین دوره روخوانی و روانخوانی ویژه مربیان طرح حفظ ۲۵ آبان برگزار خواهد شد، گفت: ۱۸۰ نفر مربیان قرآنی آقا و خانم در دوره طرح تربیت مربی حفظ شرکت کردند و برای سایر شرکت کنندگان گواهی پایان دوره صادر شده است.
حجت الاسلام اسماعیل پور در پایان با اشاره به اینکه ۱۵۵ رقبه کشاورزی ۲ هزار و ۵۷ هکتاری فاقد درآمد در سامانه اوقاف استان بوشهر ثبت شده است، اظهار کرد: ۲۰۲ رقبه کشاورزی ۱ هزار و ۱۵۳ هکتاری در سامانه اوقاف بوشهر ثبت است که اکثرا درآمدزا هستند.

 

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group