يكشنبه 28 مرداد 1397 | Sunday 19 August 2018

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه از اسکان موقت 15 هزار و 500 خانوار مناطق زلزله زده کرمانشاه خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه از اسکان موقت 15 هزار و 500 خانوار مناطق زلزله زده کرمانشاه خبر داد.

رضا خواجه ای به تشریح آخرین اقدامات بنیاد مسکن در مناطق زلزله زده کرمانشاه پرداخت و با بیان اینکه 21 هزار و 135 واحد احداثی نوع یک و 19 هزار و 520 واحد احداثی نوع دو در مناطق زلزله زده ارزیابی شده، اظهارکرد: علاوه براین 59 هزار واحد نیز به تعمیر نیاز دارند.

خواجه ای گفت: تاکنون 12 هزار واحد تخریبی در مناطق زلزله زده آوار برداری شده است.

خواجه ای با بیان اینکه از مجموع 59 هزار واحدی که نیاز به تعمیر دارند کار تعمیر 9550 واحد در حال انجام است، افزود: همچنین عملیات تعمیر 4300 واحد به اتمام رسیده است.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه در خصوص اسکان موقت زلزله زدگان نیز تصریح کرد: تاکنون 12 هزار و 500 خانوار زلزله زده کانکس دریافت کرده‌اند.

وی تاکید کرد: سه هزار خانوار نیز خواستار دریافت وجه نقدی به جای کانکس بودند که به هرکدام از آنها مبلغ پنج میلیون تومان معادل قیمت یک دستگاه کانکس پول پرداخت شد .

نماینده بنیادمسکن کشور در مناطق زلزله زده خاطر نشان ساخت: تا زمانی که متقاضی واجد شرایط وجود داشته باشد، کار تحویل کانکس یا پرداخت وجه نقد به جای کانکس ادامه خواهد یافت.

به گفته این مسئول تاکنون جمعا 15 هزار و 500 خانوار در مناطق زلزله زده اسکان موقت شده اند.

وی در ادامه از معرفی 30 هزار واحد متقاضی دریافت تسهیلات به بانک های عامل خبرداد و عنوان کرد: از این تعداد 16 هزار واحد عقد قرار داد شده اند.

وی اضافه کرد: به 12 هزار واحد نیز تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است.

وی در پایان به موضوع بازسازی مناطق زلزله زده و مشارکت مردم در بازسازی ها اشاره کرد وگفت: کار بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق روستایی را ظرف یک سال و در مناطق شهری را ظرف یک سال ونیم آینده به اتمام خواهیم رساند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group