جمعه 16 خرداد 1399 | Friday 5 June 2020

جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: بعد از 2 روز محاصره سوداگران مرگ، دردرگیری مسلحانه تکاوران پلیس با قاچاقچیان در شهرستان سیب و سوران، یک تن و 30 کیلوگرم تریاک کشف شد.

سردار احمد طاهری اظهار کرد: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با انجام کار اطلاعاتی به سرنخ هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط باند قاچاقچیان مسلح از شهرستان سیب و سوران به شهرستان های ایرانشهر و مهرستان دست یافتند.

وی افزود: تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل شبانه روزی تحرکات اعضای این باند سرانجام یک تیم از اعضای این باند مسلح را که قصد جا به جایی محموله مواد مخدر را داشتند شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

سردار طاهری ابراز داشت: با اعزام تکاوران پلیس به محدوده روستای " گنزوک " در110 کیلومتری شهرستان سیب و سوران، سوداگران مرگ که زمین گیر شده بودند با انجام اقداماتی قصد انتقال مواد مخدر و فرار از دست مأموران انتظامی را داشتند.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: به منظور خنثی سازی این اقدامات، نیروهای انتظامی ضمن شناسایی دقیق جغرافیایی محل و کلیه مسیرهای فرعی و اصلی منتهی به منطقه عملیات طی 48 ساعت گذشته اقدام به انسداد کلیه راه‌های ارتباطی قاچاقچیان کرده و پس از قطع ارتباط سوداگران مرگ با عوامل آنها در بیرون از منطقه عملیات، نسبت به شناسایی محل اختفاء محموله مواد مخدر اقدام کردند.

وی گفت: شب گذشته علی رغم شناسایی دقیق محل اختفاء مواد مخدر به دلیل استفاده قاچاقچیان از تاریکی شب و استقرار دیده بان های مسلح در ارتفاعات مشرف به منطقه و وجود پوشش گیاهی نخلستان و کوهستانی بودن منطقه به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب نیروهای خودی، منطقه مورد محاصره قرار گرفته و ماموران اقدام به اجرای عملیات کمین کردند.

سردار طاهری اظهار داشت: صبح روز جاری به محض طلوع آفتاب با استفاده از کلیه توان عملیاتی پلیس، حلقه محاصره تنگ تر شده که سرانجام درگیری بین نیروهای انتظامی و قاچاقچیان مسلح آغاز شد.

وی گفت: پس از مدتی تبادل آتش با شدت گرفتن درگیری مسلحانه، سوداگران مرگ که توان رویارویی با تکاوران زبده پلیس را نداشتند با استفاده از کوهستانی بودن و عوارض زمین و پوشش گیاهی منطقه پا به فرار گذاشتند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گفت: در پایان این عملیات مأموران پلیس ضمن پاک سازی منطقه تا شعاع 10 کیلومتر، 99 کیسه مواد مخدر از نوع تریاک به وزن یک تن و 30 کیلوگرم کشف کردند.

سردار طاهری با اشاره به اینکه این مأموریت بدون هیچ گونه خسارت جانی پایان یافت تصریح کرد: شناسایی و دستگیری قاچاقچیان در دستور کار پلیس قرار دارد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group