جمعه 2 فروردين 1398 | Friday 22 March 2019

فرماندار دشتستان گفت: بیشترین سهم اعتبارات شهرستان به فصل آب اختصاص داده شد که بالغ بر 300 میلیارد ریال می باشد.

به گزارش دیارجنوب، جلسه شورای اداری به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید.

در این جلسه فرماندار دشتستان ضمن گرامیداشت سالروز ولادت امام حسن عسکری (ع) گفت: امام حسن عسکری (ع) که الگوی محبت و آرامش جامعه بوده، پرده های اندوه و ناامیدی مردم را با سخنان اطمینان بخش و روح بخش به کنار می زد و نوری از امید و شادی و نشاط بر قلب مردم می تاباند. وضعیت امروز جامعه و کشور ما نیز در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بیش از هر زمان دیگری اقتضا می کند تا امیدواری مردم به دولت و نظام جمهوری اسلامی را تقویت کنیم. تقویت امید مردم وظیفه همه است.

ارسلان زارع در ادامه سخنان به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و از برگزاری برنامه های متعدد گرامیداشت روز دانشجو در 9 مرکز آموزش عالی دشتستان تشکر و بر لزوم ارتقای سطح تعامل و همکاری حوزه و دانشگاه و تقویت همدلی و اتحاد دانشجویان و طلاب تأکید نمود.

edari shahrestan 1


رئیس شورای اداری همچنین به مناسبت 25 آذر روز پژوهش گفت: به تعبیر مولای متقیان لا سنه افضل من التحقیق، هیچ راهی برتر از تحقیق و حقیقت جویی نیست، لازمه توسعه، تحقیق و پژوهش است. مدیران بایستی از ظرفیت قانونی بودجه در امر پژوهش برای شهرستان بهره بیشتری ببرند.

دکتر زارع در ادامه سخنان به تشریح اقدامات دولت تدبیر و امید در عرصه های اقتصادی و عمرانی در سطح شهرستان پرداخت و گفت: به دلیل وابستگی شغلی و معیشتی تعداد زیادی از مردم به کشاورزی و پایین بودن راندمان آبیاری به جهت استفاده از روش سنتی غرقابی، ضرورت داشت تا طرح تحول کشاورزی دشتستان مطالعه و اجرایی گردد. این مهم در نخستین سال دولت یازدهم و با توجه جدی دکتر سالاری استاندار سابق بوشهر در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی و نیرو قرار گرفت و در یک سال گذشته تا کنون نیز مهندس گراوند استاندار بوشهر پیوسته پیگیری نموده و طرح در حال اجرا است. ایستگاه پمپاژ محدوده 2400 هکتاری بخش سعدآباد که توسط آب منطقه ای انجام می شود بیش از 60% پیشرفت فیزیکی دارد و بخشی از لوله های خطوط انتقال آب به درون نخلستان ها به محل پروژه رسیده و تجهیز کارگاه صورت گرفته است.

edari shahrestan 1


فرماندار دشتستان برنامه ها و اقدامات دولت در ماه های اخیر برای تأمین بخشی از آب آشامیدنی شهرها و روستاهای دشتستان به ویژه شهر برازجان نیز تبیین کرد و تصریح نمود: اراده و تلاش وزارت نیرو، اجرای برنامه های مقابله با تنش آبی است. استاندار محترم کاهش وابستگی منابع آب شهرستان از خارج استان تأکید داشته و به همین خاطر بیشترین سهم اعتبارات شهرستان به فصل آب اختصاص داده شد که بالغ بر 300 میلیارد ریال می باشد. بر اساس اقدامات انجام شده و پیگیری های مستمر استاندار بوشهر و معاون عمرانی ایشان و همچنین مسئولان شهرستان و نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، سرمایه گذاری و پیمانکار تأسیسات آبشیرین کن 8500 مترمکعبی سعدآباد و آبپخش و 6500 مترمکعبی وحدتیه و دالکی انتخاب شده و سفارش ساخت دستگاه نیز داده شده است. برای اصلاح خط انتقال و شبکه آب آشامیدنی شهر دالکی، دولت اعتبار تخصیص داده و عملیات اجرایی با همکاری مردم صورت می گیرد. 14 حلقه چاه آب آشامیدنی برای استفاده مردم شهر برازجان در شرایط کمبود آب حفر گردیده و لوله گذاری آن به اتمام رسیده است. برای بهبود وضعیت تأسیسات بوشیگان و خط انتقال آب کوثر نیز تأمین اعتبار شده است.

edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1edari shahrestan 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group