چهارشنبه 9 بهمن 1398 | Wednesday 29 January 2020
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از بهره مندی نعمت گاز در ۳۶ شهر از استان خبر داد.
نداقاسمیان پور- به گزارش دیارجنوب مسلم رحمانی مدیرعامل شرکت گاز است بوشهر ضمن خیر مقدم و تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: شرکت گاز استان بوشهر یکی از جدیدترین شرکت های گاز استانی است و از ۳ شرکت گاز استانی در سال ۸۶ و ۸۷ در سطح کشور شرکت گاز استان بوشهر، هرمزگان و سیستان بلوچستان یاد کرد.
وی بیان کرد: از ۳۷ شهر استان بوشهر ۳۶ شهر از نعمت گاز برخوردار هستند و ۱۵۴ هزار مشترک شهری از این نعمت بهره می برند.
رحمانی اضافه کرد: تا قبل از سال ۸۷ زیرمجموعه ای از شرکت گاز استان فارس بودیم که در سال ۸۷ بصورت مستقل ردیف بودجه ای دریافت کردیم
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح کرد: تا سال ۸۶ در استان بوشهر ۱۷ روستا دارای گاز بودند که اکنون ۴۱۴ روستا دارای گاز هستند و ضریب نفوذ خانوار روستایی به ۹۶ درصد رسیده است.
وی به اجرای قریب به ۶۹۰۰ کیلومترشبکه گذاری در سطح استان اشاره داشت و افزود: ۱۹۵ هزار مشترک در شهرها و روستاهای استان بوشهر از نعمت گاز برخوردار هستند.
رحمانی با بیان اینکه سالانه میزان فروش گاز ۱۳ میلیارد متر مکعب می باشد گفت: بیشترین فروش گاز استان بوشهر در بخش صنعتی است و صنایع بزرگی در استان داریم که ۹۹ درصد از مصرف گاز استان به خود اختصاص داده اند.
وی با اشاره به اجرای ۷۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه در عرصه گازرسانی در استان بوشهرتاکنون، خاطرنشان کرد: در سال گذشته اقدامات خوبی را در راستای گازرسانی داشتیم که می‌توان به گازرسانی به جزیره شیف اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه گازرسانی به جزیره شیف توسط پیمانکاران ایرانی انجام شد، تصریح کرد: این پروژه با سختی‌های بسیار زیادی روبرو بود و در کمترین زمان ممکن پروژه را به روش عبور خط لوله از زیر بستر دریا به اجرا و این پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اجرا و به بهره برداری رسید.
رحمانی به ظرفیت‌های و پتانسیل‌های استان بوشهر اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف مهم شرکت گاز استان بوشهر گازرسانی به صنایع استان است.
وی اضافه کرد: شش نیروگاه استان و همه پتروشیمی‌ها از نعمت گاز بهره‌مند می باشند که ارزش افزوده ارزشمندی را برای کشور ایجاد کرده اند .
وی از اتصال گاز به پتروشیمی متانول کاوه در شهرستان دیر خبر داد و بیان کرد:در سال ۹۷ کارخانه سیمان مند دشتی نیز به خط گاز سراسری متصل شد است.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از گازرسانی به همه شهرک‌های صنعتی استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: گازرسانی به ۱۸۵ صنعت در برنامه گاز استان بوشهر قرار گرفت تا شاهد جایگزینی گاز به جای سوخت مایع باشیم که ۱۵۴ صنعت تاکنون اجرایی شده است که بیش از ۱۰ میلیون لیتر صرفه‌جویی در سوخت مایع را در پی داشته است وی از اجرای ۱۱ هزار۶۰۰ انشعاب در سال گذشته خبر داد و افزود از نظر هدررفت گاز در شبکه‌های گازرسانی استان وضعیت خوبی را داریم.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر به قرائت و توزیع آنی گاز برای همه مشترکین گاز اشاره کرد و افزود: مجوز گازرسانی به سه روستای باقی‌مانده بالای ۲۰ خانواره استان بوشهر گرفته شده است و امسال و سال آینده گازرسانی به ۴۱ روستای واجد شرایط انجام خواهد شد.
وی اعتبارات سال جاری این شرکت را ۱۴۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در هفته دولت امسال ۵۰ پروژه را افتتاح و دو پروژه را نیز آغاز به کار خواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر یکی از مهمترین برنامه‌ها را وصول مطالبات شرکت گاز دانست و ادامه داد: مردم استان بوشهر همراهی خوبی را دارند و در زمینه وصول مطالبات هم شاهد وضعیت خوبی هستیم.
مسلم رحمانی در پایان از زحمات اصحاب رسانه قدردانی و بیان کرد: جایگاه اصحاب رسانه مهم وبسیار بالاتر از پل ارتباطی است و آرزوی موفقیت و تندرستی را از خداوند منان برایتان خواستارم.
gaznashast6gaznashast6gaznashast6gaznashast6gaznashast6gaznashast6 

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group