سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 | Tuesday 23 April 2019

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم استان بوشهر گفت:26 بسته حفاظتی و انگیزشی سوخت جایگزین بین دامداران عشایر و روستایی طرح های مرتعداری درمنطقه دهک و چهارراه بی بی حکیمه این شهرستان توزیع شد.

غلامحسین آقاجری روزچهارشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: جایگزینی سوخت های فسیلی و استفاده از انرژی خورشیدی رایگان، جلوگیری از قطع درختان، محرومیت زدایی و کمک به معیشت ساکنان حاشیه اراضی ملی و جنگلی، حفاظت از جنگل ها و مراتع و محیط زیست از عمده اهداف پیش بینی شده این طرح است.
وی اظهارداشت: باتوجه به اینکه عشایر بطور معمول برای تامین سوخت از درختان جنگلی مانند کنار و بوته ها استفاده و باعث از بین رفتن بسیاری از آنها می شوند، توزیع بسته های انگیزشی از تخریب محیط زیست و از بین رفتن گیاهان و درختان عرصه های منابع طبیعی جلوگیری می کند.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم افزود: شیوه های نادرست و نامناسب بهره برداری از منابع طبیعی، باعث واردشدن لطمات شدیدی به این عرصه ها شده است.
وی بیان کرد: این اداره در سال گذشته بیش از یکهزار هکتار از مراتع شهرستان را در قالب چاله های آبگیر، فلسی و هلالی آبگیر از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی احیا و اصلاح کرد.
شهرستان دیلم در منتهی الیه شمالی استان بوشهر قراردارد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group