پنجشنبه 1 فروردين 1398 | Thursday 21 March 2019

نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه درمجلس شورای اسلامی گفت: بسته مسئولیت های وزارتخانه ها در حوزه فرهنگی و اجتماعی جنوب استان بوشهر تدوین شده و آماده اجراست.

به گزارش دیارجنوب سکینه الماسی روز شنبه در گفت وگوبا خبرنگار ایرنا دربندر دیر(dayyer) افزود: باتوجه به مسئولیت های اجتماعی وزارتخانه ها درجنوب استان بوشهر با رایزنی شورای راهبردی پتروشیمی هر چهارشهرستان جنوبی استان بوشهر می توانند از بسته فرهنگی اجتماعی استفاده کنند.
وی اضافه کرد: در این بسته فرهنگی و اجتماعی طرح هایی از چهارشهرستان در نظر گرفته شده است که امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد به بهره برداری رسیدن این طرح ها باشیم.
نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: جذب اعتبار در حوزه سلامت و بهداشت برای شهرهای جنوبی استان بوشهر در دست پیگیری است که با این کار بخشی از نیازهای درمانی مردم برطرف خواهد شد.
وی در باره با کاهش اعتبارات تملک دارایی یادآورشد: برای جبران کاهش اعتبارات، مدیران دستگاه های اجرایی با شناسایی سرفصل های اعتبارات ملی در جذب این اعتبارات تلاش بیشتری از خود نشان دهند.
الماسی، در ارتباط با بسته اجرایی نفتی گفت: بودجه نفت از سال گذشته با اعتبار 6 هزار میلیارد ریال در یک برنامه پنج ساله برای چهار شهرستان جنوبی استان اختصاص یافت که در هفت فصل کاری مشخص شده است.
وی افزود: این مهم به همه مدیران کل استان بوشهر ابلاغ شد که عملکرد برخی از مدیران در جذب اعتبارات ملی مطلوب و بخشی مدیران در اجرایی شدن این طرح ها عملکرد خوبی نداشتند که منجر به برگشت اعتبار به مرکز شد.
وی در مورد دغدغه بیکار شدن کارگران فاز 19 پارس گفت: مشکل برخی از آنان با بکارگیری در واحدهای دیگر فازها برطرف شده و مشکل بخش دیگر دردست پیگیری است.
نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با طرح های حوزه شهرستان دیر گفت: بزرگراه دیر - بوشهر تا زمانی که کار از سمت این شهرستان آغاز نشود صنعت نفت اعتباری برای آن در نظر نمی گیرد.
الماسی در باره جاده وفاق بین شهرستان های دیر و کنگان اظهارداشت: این طرح اعتبار دارد و هم اکنون کار از سمت کنگان آغازشده و پیگیر هستیم که در سال جاری از سمت شهرستان دیر نیز اجرا شود.
شهرستان های جنوبی استان بوشهر میزبان طرح های توسعه ای پارس جنوبی و شمالی هستند.
شهرستان دیر در فاصله 200 کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group