جمعه 16 خرداد 1399 | Friday 5 June 2020

مهدی صفوی مدیرعامل شهرک صنعتی استان بوشهر در نشست خبری گفت: بستر لازم برای انتقال صنوف آلاینده به شهرک های صنعتی استان بوشهر فراهم است.

به گزارش دیارجنوب  مدیرعامل شهرک صنعتی استان بوشهر اظهار داشت: شهرک صنعتی ایجاد زیرساخت هایی را برای صنایع کوچک فراهم کرده که باید در این خصوص امکاناتی فراهم شود تا بستر لازم برای پیش تر آمدن صنایع کوچک به سمت شهرک ها فراهم شود.
وی اضافه کرد: با تمرکز صنایع در یک محدوده خاص و به اشتراک گذاشتن این واحدهای صنعتی در ایجاد شهرک های صنعتی توانستیم امکانات لازم را برای آن ها فراهم کنیم و شرکت ها در شهرک صنعتی می توانند بدون هزینه ای به پیگیری کارها بپردازند.

وی در ادامه بیان داشت: شرکت هایی که در شهرک صنعتی احداث می شود کمترین هزینه را در بردارد و می تواند در بازار رقابت پذیری ورود خوبی داشته و از منابع مالی برای تولید استفاده کند.

مهدی صفوی بیان کرد: استان بوشهر دارای ۲۰ شهرک صنعتی و منطقه ویژه است که زمین اراضی لازم را برای احداث شرکت ها فراهم کرده و حدود ۴۶۰ هکتار به متقاضیان واگذار شده است و ۳۵۰ پرونده بهرهبرداری اخذ شده که به جز امور زیرساختی امور حمایتی نیز انجام می گیرد.

مدیر عامل شهرک صنعتی استان بوشهر در خصوص توسعه منابع آبزی بیان داشت: در بحث توسعه منابع آبزی، خوشه های صنعتی زیادی در استان ایجاد شده است که یکی از آن خوشه ها خرما می باشد.
وی اضافه کرد: در بحث خوشه های خرما در کشور به عنوان استان نمونه معرفی شده ایم و با مطالعاتی که در این خصوص صورت گرفت باعث شد با احداث این خوشه ها ارزش افزوده بیشتری جذب شود.

مهدی صفوی در خصوص حمایت از شرکت های مستقر در شهرک صنعتی اظهار داشت: هدفمان از این حمایت این است که واحد ها و شرکت ها به بانک ها مراجعه نکنند زیرا بانک ها نتوانستند در بحث حمایت از شرکت ها موثر واقع شوند و ما به دنبال این هستیم که از طریق دیگری به آن ها کمک کنیم چون ممکن است در آینده در باز پرداختشان دچار مشکل و به سمت رکودی پیش روند.

مدیر عامل شهرک صنعتی استان بوشهر بیان کرد: در شهرک صنعتی بحث معافیت مالی، صدور مجوز، پایان کار و اسناد تفکیک شده برای متقاضیان از جمله مزایای شهرک صنعتی است.
وی افزود: واحدهای صنعتی مستقر در شهرکهای استان نسبت به سال قبل فعالتر شده اند.

مدیرعامل شهرک صنعتی استان بوشهر در پاسخ به سوال خبرنگار دیارجنوب در خصوص اقدامات صورت گرفته در مورد انتقال صنوف آلاینده به شهرک های صنعتی استان بوشهر اظهار داشت: طبق تفاهمی که توسط وزارت صنعت با اصناف و صنایع کوچک انجام گرفته، یک نوع تقسیم کار صورت گرفت که بخشی از تکالیف در این انتقال بر عهده شهرک صنعتی است و با جلساتی که در استان با اصناف، سازمان صمت و این صنوف مزاحم برگزار شد بخشی از این اراضی به صنوف آلاینده اختصاص داده شد که زیر ساخت های آن انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: بخشی از صنوف آلاینده در شهرک های صنعتی برازجان و صنعتی۲ بوشهر مستقر شده اند و این وظیفه سازمان صمت و اصناف شهرستان هاست که باید واحدهای آلاینده را ترغیب به انتقال به شهرک های صنعتی کنند.

حسين خزان معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي استان بوشهر اظهار داشت: اولین نمایشگاه تخصصی توانمندی های صنایع کوچک استان بوشهر در عسلویه، بهمن ماه سالجاری برگزار می شود.

در پایان این نشست خبری از واحدهای برتر مستقر در شهرک صنعتی به دلیل توسعه واحدهای صنعتی و ماندگاری آن ها تجلیل بعمل آمد.

خبرنگاران در پایان این نشست از کارخانه کولرهای گازی سوپرانو بازدید بعمل آوردند.

nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1nashast shahrak 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group