چهارشنبه 27 تير 1397 | Wednesday 18 July 2018

مدیرکل اوقاف و امور خیریه بوشهر گفت: برنامه های طرح آرامش بهاری در 75 بقعه متبرکه این استان برگزار می شود.

به گزارش دیارجنوب حجت الاسلام محمدیان روز یکشنبه 27اسفندماه در نشست خبری با موضوع آرامش بهاری و استقبال از زائران که در اداره کل اوقاف بوشهر برگزار شد اظهار کرد: برای هفتمین سال متوالی طرح آرامش بهاری از ۲8 اسفند تا ۱۵ فروردین در 75 بقعه متبرکه و در بخش های خدماتی و رفاهی، فرهنگی و مذهبی و اطلاع رسانی برگزار می شود
وی افزود: در حوزه خدماتی رفاهی، به نظافت و وضوخانه و جمع آوری نخاله ها در مسیر ورود زائران توجه شده و مساجد دارای ظرفیت پذیرش مسافران نوروزی همچنین برپایی مکانی برای اسکان موقت، برپایی ایستگاه های صلواتی و خیمه های معرفت از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه بوشهر گفت: اقدامات امنیتی و حفاظتی را نیز لحاظ کرده ایم تا سفر خوش ومطمئنی برای زائران رخ دهد. مراسم غبار رویی، مراسم لحظه تحویل سال در 53 بقعه برگزاری می شود که سرآغاز طرح سراسری آرامش بهاری خواهد بود.
وی ادامه داد: 44 دفتر پاسخگویی به مسائل شرعی، برپایی 10 نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی، برپایی مسابقات فرهنگی در 35 بقعه، توجه به موضوع عفاف و حجاب، سخنرانی در 60 بقعه متبرکه و مراسم دعای ندبه در 53 بقعه از دیگر محورهای مورد نظر هستند همچنین مسابقه آرامش بهاری به صورت کشوری واستانی برگزار می شود.
محمدیان افزود: مسابقه عکاسی با محوریت آرامش بهاری در بقعه مقدس امامزاده عبدالمهیمن(ع) انجام می شود و مراسم ویژه ای در لحظه تحویل سال1397در این بقعه متبرکه در نظر گرفته شده است‌. کتابچه نقاشی برای کودکان و نوجوانان و حدود 5 هزار محصول در بقاع متبرکه توزیع می شود. 4 هزار نقشه بقاع متبرکه نیز آماده توزیع است که با کمک سازمانهای مربوطه انجام خواهد گرفت
وی تصریح کرد: در سال ۹۶براساس آمار سازمان اوقاف وامورخیریه؛ 700هزار بار در این طرح به زیارت بقاع متبرکه استان مشرف شدند که ۹9 درصد ایرانی و یک درصد خارجی بودند.
در ادامه مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان بوشهر گفت: امسال 12خیمه معرفت برپا خواهد شد که خیمه مرکزی در شهر بوشهر در پارک ساحلی مرجان واقع در جنب میدان هوایی خواهد بود که غرفه های(بچه های بهشت،مشاوره خانواده،پاسخگویی به مسائل شرعی،تصحیح قرائت قرآن،و غیره)را میتوان اشاره کرد.
محمدیان افزودما یک ریال اعتبار دولتی برای اجرای طرح نداریم و هزینه های طرح هایی مانند آرامش بهاری را از عواید بقاع متبرکه و موقوفات مرتبط و خیرین تامین می کنیم.
وی ابراز کرد:مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان بوشهر تصریح کرد: در سال گذشته 900هزار نفر مسافران نوروزی از بقاع متبرکه استان طبق آمار موجود بازدید بعمل آورده اند.

ls 1ls 1ls 1ls 1ls 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group