دوشنبه 1 بهمن 1397 | Monday 21 January 2019

رئیس اداره امور اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: هم‌زمان با سراسر کشور، انتخابات اتاق اصناف از روزهای 20 تا 31 اردیبهشت‌ ماه سال جاری با 56 نامزد در بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، رضا جمالی صبح امروز در کارگاه آموزشی قانون نظام صنفی هیات مدیره اتحادیه‌های صنفی شهرستان دشتی در مرکز فنی و حرفه‌ای خورموج با تأکید بر تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی، اظهار داشت: مردم و اتحادیه‌های صنفی استان بوشهر از کالای ایرانی و تولیدکنندگان حمایت می‌کنند.

وی افزود: آخرین حلقه اقتصادی بعد از تولید و توزیع ارتباط مستقیم ما با مصرف‌کننده است لذا یکی از اولویت‌های سال جاری سازمان صنعت و معدن تبلیغ و فرهنگ‌سازی در خصوص مصرف کالای ایرانی و پشتیبانی از واحدهای صنفی خواهد بود که این را در دستور کار اصلی خود در سال جاری و آینده قرار خواهند داد.

رئیس اداره امور اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از برگزاری انتخابات اتاق اصناف در کشور خبر داد و تأکید کرد: هم‌زمان با سراسر کشور، انتخابات اتاق اصناف از روزهای 20 تا 31 اردیبهشت‌ماه سال جاری در بوشهر برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: انتخابات در 6 شهر استان بوشهر برگزار و طبق برنامه 29 اردیبهشت‌ماه انتخابات در دو شهرستان دیلم و تنگستان، 30 اردیبهشت‌ماه در شهرستان‌های بوشهر و دشتی و در روز 31 اردیبهشت‌ماه در شهرستان‌های جم و دیر برگزار می‌شود.

جمالی یادآور شد: در 6 شهرستان 56 نفر نامزد شده‌اند که از این تعداد 51 نفر مرد و پنج زن حضور دارند و به رقابت می‌پردازند.

وی به حدود، وظایف و اختیارات افراد و سازمان‌های صنفی اشاره کرد و افزود: نخستین مرحله برای ورود به عالم کاسبی دریافت پروانه کسب است و هر شخص حقیقی یا حقوقی که در یکی از فعالیت‌های صنفی سرمایه‌گذاری کند فرد صنفی شناخته می‌شود و می‌تواند در زمینهٔ تولید، تبدیل، خرید، فروش، توزیع و خدمات فعالیت کند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی نیز گفت: بیش از 33 درصد معادن استان بوشهر در شهرستان دشتی قرار دارد که 782 نفر در این معادن مشغول کار هستند.

داریوش رزمی اضافه کرد: از تعداد سه هزار و ۱۴۳ واحد صنفی در شهرستان یک هزار و ۹۴۸ واحد آن در شهر خورموج است.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group