جمعه 4 بهمن 1398 | Friday 24 January 2020

مدیرکل توانمندسازی نیروی انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت: نخستین آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ احمد نجاتیان با اعلام این خبر افزود: با هدف تأیید صلاحیت شاغلین حرفه پرستاری و گروه‌های مرتبط و همگام ساختن خدمات پرستاری کشور با استاندارد‌ها و معیار‌های جهانی، صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران و گروه‌های مرتبط در سال ۹۵ آغاز شد.
وی ادامه داد: تاکنون در ۴ مرحله، حدود ۳۰ هزار پروانه صلاحیت حرفه‌ای صادر کرده ایم که گروه‌های هدف مدیران پرستاری صف تا ستاد، دانش آموختگان گروه‌های پرستاری تا سال ۱۳۸۵، اعضا هیأت علمی و مسؤولان فنی و پرستارانی که در مراکز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل کار می‌کردند، بودند.
وی افزود: قرار است به تدریج در مدت ۳ تا ۴ سال همه پرستاران، پروانه صلاحیت حرفه‌ای دریافت کنند.
نجاتیان گفت: تاکنون کار صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای به صورت دستی انجام می‌شد که با راه اندازی سامانه کشوری، کار ثبت نام و صدور این پروانه از طریق این سامانه انجام خواهد شد.
مدیرکل دفتر توانمند سازی و بهره وری نیروی انسانی معاونت پرستاری ادامه داد: پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری، مدرکی است که صلاحیت فرد را برای انجام خدمات پرستاری نشان می‌دهد و از ورود افراد بدون صلاحیت به حرفه پرستاری جلوگیری می‌کند.
نجاتیان با اشاره به هماهنگی به عمل آمده با مرکز سنجش آموزش پزشکی و بورد‌های منطقه‌ای گفت: ان شاءالله در نیمه دوم امسال، نخستین آزمون صلاحیت حرفه‌ای برگزار خواهد شد ودانش آموختگان جدید پرستاری و کسانی که نتوانسته اند دوره‌های بازآموزی خود را تکمیل کنند ازجمله افرادی هستند که باید در آزمون حضور یابند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group