سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 | Tuesday 23 April 2019

مدیر جهاد کشاورزی گناوه گفت: عملیات برداشت گندم و جو آبی و دیم در سطح بیش از 40هزار هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان آغاز شد.

امان الله حیدری روزپنجشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: باتوجه به سطح اراضی کشت شده پیش بینی می شود بیش از 30 هزار تن محصول گندم و جو برداشت شود.
وی یادآورشد: عملیات برداشت باتوجه به شرایط جوی پیش بینی می شود تا اوایل خرداد تداوم داشته باشد.
حیدری گفت: پارسال ازمجموع 23 هزار و 846 هکتار از زمین های زراعی زیرکشت گندم و جو در این شهرستان تنها یکهزار و100 هکتار بدلیل خشکسالی، کاهش نزولات آسمانی و تنش های محیطی بویژه گرم شدن هوا برداشت شد.
وی اظهارداشت: باتوجه به بارش های بهاره در فروردین امسال، عملکرد محصول در واحد سطح افزایش یافته اما بدلیل رطوب و شرایط جوی حاکم احتمال شیوع بیماری 'زنگ زرد' وجود دارد که از کشاورزان انتظار داریم از فرصت استفاده و نسبت به برداشت محصول خود اقدام کنند.
حیدری بیان کرد: نرخ های برداشت توسط کمباین ها بصورت ساعتی و هکتاری در جلسات ستاد برداشت استان بوشهر و شهرستان گناوه مشخص و اطلاع رسانی شده است.
مدیر جهادکشاورزی گناوه افزود: تعداد 80 دستگاه کمباین سهمیه به شهرستان اختصاص یافته و میزان سهمیه سوخت آنان روزانه 200 لیتر تعیین شده که این مدیریت و شرکت پخش فرآورده های نفتی در طول روز آماده ثبت نام و تحویل سوخت به کمباین داران است.
وی بیان کرد: در مناطقی ازجمله روستای چشمه که ملخ های صحرایی رویت شده بدلیل نبود امکان انجام سمپاشی، کشاورزان تا پایان فروردین به برداشت محصول اقدام کنند.
حیدری گفت: باحضور و بازدید میدانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی ، مدیرکل تعاون روستایی و غله استان بوشهر از مرکز خرید مال قاید قول مساعدت در فعال کردن این مرکز داده شد که در صورت انجام محموله های با تناز پایین در آن تحویل می شود.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر از نقاط گرمسیری و کم آب کشور است که زمین های کشاورزی در این منطقه بدلیل نبود منابع آب بصورت دیم کشت می شود.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group