جمعه 2 فروردين 1398 | Friday 22 March 2019

کارگاه تخصصی گردشگری با موضوع تجهیز مقصد در پژوهشسرای متقین برازجان برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب به همت موسسه گردشگری صدای چرخاب دشتستان، کارگاه تخصصی گردشگری با موضوع تجهیز مقصد با تدریس کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در پژوهش سرای متقین برازجان برگزار شد.
مدرس کارگاه مهندس صداقت در خصوص انواع گردشگری و آفات و اثرات مفید آن توضیحات کاملی داد.
در ادامه آقای بسارده کارشناس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: یکی از بازخوردهای رفترای مردم در برابر گردشگران نوع رفتار آنهاست که اگر مناسب باشد باعث جذب گردشگر خواهد شد.
وی افزود: در چند سال اخیر امار ورود گردشگر به برازجان واقعا کم شده است و این نشاندهنده آن است که شهر برازجان نیازمند جذب گردشگر است.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه بازار هر شهر از نقاط گردشگر پذیر است بیان داشت: شهر گناوه که هم.اره پذیرای بسیاری از گردشگران است در ایام عید همیشه مشکل ساماندهی و فراهم کردن امکانات برای گردشگران را دارد.
وی تصریح کرد: بخش خصوصی برای جذب گردشگر واقعا ضعیف عمل کرده است اولین مکسی که از حضور گردشگر در منطقه اش نفع میبرد خود مردم که میزبان هستند میباشند.
بسارده با بیان اینکه آژانسها هیچ تلاشی برای جذب گردشگر ندارند بیان داشت: آژانسها عملا هیچ کاری برای حل این مشکل نمیکنند و فقط برای حضور مردم در کشور های خارجی اقدام میکنند.
وی با اشاره به کسب مقام سوم استان بوشهر در جذب گردشگری اذعان داشت: امسال با برنامه ریری انجام شده توانستیم مقام سوم کشور را در جذب گردشگری در حوزه اقامت کسب کنیم وعلت ان این تبلیغات پررنگ در فضای مجازی و رسانه های جمعی و صدا وسیما بود که قبل از نوروز برنامه ریزی های متعدد و مختلفی انجام دادیم که باعث شد در نهایت گردشگر مسیرش را برای مقصد تعیین کند.
وی در جذب گردشگر خارجی بیان داشت: تبلیغلت رسانه های بین المللی در جذب گردشگر خارجی خیلی مفید است.
این مدرس دانشگاه گفت: در بحت صنعت گردشگری برای پیشرفت در کارهای اجتماعی اول باید دیدگاه خودمان را اجتماعی کنیم و سپس برخورد و رفتاری و صحبتهایمان را با گردشگر درست کنیم.
کارشناس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در برنامه ریزی برای جام جهانی قطر و جذب گردشگر و توریست گفت: چون کشتیهای تنا› بالا اماکن پهلو گرفتن در همه جای ساحل کشورمان را ندارند باید از طریق سفرهای هوایی گردشگران جام جهانی را به استانهای کشورمان هدایت کرده تا بهترین و بیشترین استفاده را از این فرصت برده باشیم.
شهردار برازجان ضمن تشکر از برگزاری این کارگاه گفت: خیلی از رفتارهای مردم ریشه در فرهنگشان دارد که بطبع هر شهری آیین و رسوماتشان متفادت است.
وی اضافه کرد: شاید عده ای از مردم بگویند شهرداری در بحث کارهای فرهنگی بیشتر کار میکند ولی امروزه با بررسیهایی که انجام شد مشخص شد شهرمان در بحث فرهنگی ومبلمان شهری وتعاملات اجتماعی به کارهای فرهنگی بیشتر نیاز دارد و ما بهمین منظور در کنار هر کار عمرانی یک بسته فرهنکی در نظر گرفتیم.
مهندس محمدی ضمن اعلام آمادگی کامل در بحث مرمت و بازسازی دز برازجان گفت: برای محوطه سازی اطراف کاروانسرای مشیرالملک برازجان برنامه ریزی و جلسات زیادی انجام شد که نهادهای مختلفی با ما همکاری کردند و موفق شدیم در اطراف آن محوطه سازی و پارک بسازیم .
وی با بیان اینکه در دهه فجر سالن ۸۰۰ نفری برازجان کلگن زنی میشود ابرازداشت: بزرگترین سالن بوشهر ۷۰۰ نفر است و با احداث این سالن حتی شهرهای دیگر که برای اجرای برنامه هایشان به سالن بزرگتری احتیاج داشته باشند به برازجان خواهند آمد.
وی با اشاره به اینکه بیشتر برنامه های عمرانی و فرهنگی را در بافت های مرده شهر انجام دادیم گفت: خوشحالم که هم اکنون مردم شهر برای استراحت و تفریح احتیاجی به فکر کردن ندارند و مسیرهای مختلفی برای این منظور در شهر وجود دارد.
شهردار برازجان در خصوص نصب المان جلوی دژ برازجان بیان داشت: در شهر باکو جلوی سالن فرهنگی این شهر چنین المانی توسط خانم زاهدی طراحی و نصب شده مزایا نسبت به معایب ان بیشتر است در شهر باکو جلوی سالن فرهنگی حیدرعلیاف که بزرگترین معمار خانم زاهاحدید ان را طراحی کرده است این المان طوری نصب شده که جلوی آثار تاریخی را نگیرد و کوچک پتر از د› میباشد.
مجید کمالی پور مدیرعامل موسسه گردشگری صدای چرخاب دشتستان در پایان از حضور کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر و مدعوین در این کارگاه تقدیر و تشکر کرد.

kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1kargah gardeshgari 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group