پنجشنبه 19 تير 1399 | Thursday 9 July 2020

به منظور بهره وری مصرف آب و جلوگیری از بروز تنش های دمایی و آبی، باغات مرکبات استان به سایبان تجهیز خواهند شد.

به گزارش دیارجنوب، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با توجه به میزان بارندگی های موثر در استان و محدودیت منابع آبی، ضرورت افزایش کارآیی آبیاری و استفاده بهینه از منابع آب مصرفی در بخش کشاورزی و همچنین حفاظت باغات مرکبات استان در مقابل خطرات و تنش های غیر زیستی نظیر افزایش درجه حرارت در فصول گرم سال، سرما و تگرگ احداث سایبان را بسیار موثر دانستند.
سمیه فرح بخش افزود: در همین راستا کارگاه آموزشی احداث سایبان در باغات مرکبات با اهداف کاهش میزان تبخیر آب و بهبود راندمان آبیاری و کاهش آفتاب سوختگی میوه های مرکبات با حضور شرکت طراح و مجری بخش خصوصی و نیز باغداران و کارشناسان در منطقه دشت پلنگ شهرستان دشتی برگزار گردید.
وی اظهار داشت: آموزش و ارتقاء دانش فنی باغداران و ترویج روش های نوین محافظت باغات در مقابل خطرات و تنش ها، از ساز و کارهای موثر در توسعه پایدار فعالیت های بخش باغبانی می باشد.
فرح بخش در ادامه افزایش بهره وری و بهبود کیفیت و کمیت محصولات مرکبات و نیز کاهش درجه حرارت در فصول گرم سال و بهبود فعالیت فتوسنتزی درختان مرکبات و همچنین افزایش کارآیی مصرف تغذیه گیاهی را از مزایای احداث سایبان بروی درختان مرکبات عنوان نمودند.

 

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group