چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به اینکه وضعیت بارش باران امسال در استان مطلوب پیش بینی می‌شود گفت: با توجه به بررسی آخرین مدل‌های هواشناسی در برنامه بلند مدت تا سال ۲۰۲۵ بارش‌های باران نمی‌تواند جبران خشکسالی بوشهر کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فرج الله شکوهی‌پور صبح امروز در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان بوشهر با اشاره به بارش‌های باران در فصل پاییز اظهار داشت: بارش باران در استان بوشهر از اول مهرماه تاکنون 33.1 میلیمتر ثبت شده که نسبت به سال گذشته که صفر بوده وضعیت مطلوبی رقم خورده است.

وی، با بیان اینکه در مدت یاد شده در برنامه بلند مدت 2.1 میلیمتر بارش باران در استان بوشهر ثبت شده است خاطر نشان کرد: از اول مهرماه تاکنون بیشترین بارش باران در شهرستان دیلم به میزان 67.4 میلیمتر و شهر بوشهر 40 میلیمتر و کمترین بارش باران در شهرستان عسلویه به میزان 7.2 میلیمتر ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به اینکه انتظار تر سالی تا سال 2025 در استان بوشهر نداریم تصریح کرد: با توجه به بررسی آخرین مدال‌های پیش بینی در برنامه بلند مدت تا سال 2025 انتظار تر سالی در استان بوشهر نیست که بتواند خشکسالی‌های گذشته را جبران کند.

شکوهی‌پور وضعیت بارش در فصل زمستان استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در زمستان به جزء ماه بهمن با کم بارشی در استان بوشهر مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه وضعیت بارش باران امسال در استان در مجموع مطلوب پیش بینی می‌شود افزود: سال گذشته در اول مهر ماه تاکنون بارش بارانی ثبت نشده و این در حالی است که امسال تاکنون 33.1 میلیمتر ثبت شده است.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group