سه شنبه 20 آذر 1397 | Tuesday 11 December 2018

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به افزایش ۳ برابری بارش باران در استان بوشهر گفت: بارش‌های پاییزی، با توجه به کسری شدید مخازن آب زیرزمینی، تنها کسر بسیار ناچیزی از کمبود منابع آب را جبران کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حسین تقی‌زاده ظهر امروز در نشست بررسی میزان بارش باران در فصل پاییز در استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون 146.2 میلیمتر بارش باران در استان بوشهر ثبت شده است اظهار داشت: بارش‌های باران استان بوشهر از طریق 32 ایستگاه باران سنجی ثبت می‌شود که در فصل پاییز تاکنون حدود 146.2 میلیمتربارش باران در استان ثبت شده است.

وی با بیان اینکه میانگین بارش‌ها در دوره بلند مدت مشابه معادل 47.3 میلیمتر است افزود: بارش‌های امسال 98.9 میلیمتر نسبت به دوره بلند مدت و حدود 81.6 میلیمتر نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش دارد.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به افزایش 3 برابری بارش باران در استان بوشهر نسبت به میانگین بلندمدت گفت: تاکنون 61 درصد از بارش دوره آماری بلند مدت این استان تحقق یافته است.

تقی‌زاده با اشاره به اینکه این بارش‌ها تاکنون بخشی از کمبود آب زیرزمینی استان را جبران کرده است اظهار داشت: بارش‌های پاییزی، با توجه به کسری شدید مخازن آب زیرزمینی، تنها کسر بسیار ناچیزی از کمبود منابع آب را جبران کرده است.

وی بیان کرد: پهنه شمالی استان بوشهر در سال آبی کنونی با داشتن حدود 180.2 میلیمتر بارندگی، نسبت به سال قبل حدود 118.4 میلیمتر افزایش بارش داشته است.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر به میزان بارش در مناطق جنوبی استان بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: میزان بارش در پهنه جنوبی استان تاکنون 96.4 میلیمتر ثبت شده که در مقایسه با سال آبی گذشته حدود 27.9 میلیمتر افزایش نشان می‌دهد.

تقی‌زاده از کاهش بارش باران در فصل زمستان خبرداد و تصریح کرد: پیش بینی‌ها حاکی است بارش باران در زمستان 5 تا 10 درصدی نسبت به میانگین بلند مدت کاهش دارد و ضروری است که بهره بردران منابع آب به ویژه کشاورزان با دقت نظر بیشتری باغ و مزرعه خود را آبیاری کنند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group