شنبه 29 تير 1398 | Saturday 20 July 2019

«ایلهان عمر» نماینده مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا در یادداشتی با انتقاد از سیاست‌های این کشور در امور بین‌المللی، نوشت که واشنگتن در جایگاهی نیست که از کشورهایی مانند ایران و ونزوئلا انتقاد کند.

وی در این یادداشت که در نشریه واشنگتن پست به چاپ رسیده، از آنچه که استانداردهای دوگانه دولت آمریکا خوانده، انتقاد کرده است.

عمر با ذکر تجربیات خود به عنوان یک پناهجوی سومالیایی می‌نویسد: ارزش نهادن به حقوق بشر، به معنای بکارگیری استانداردهایی یکسان برای دوستان و دشمنان است.

وی می‌افزاید که آمریکا اعتباری در حوزه حقوق بشری ندارد، مگر آنکه ابتدا از گروه‌های حامی حقوق بشر در کشورهای متحد واشنگتن حمایت کند.

عمر در همین ارتباط، به طور مشخص از رژیم صهیونیستی و کشورهای عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین نام برده است.

وی می‌افزاید: دیگر نمی‌‎توانیم از سرکوب‌ها در عربستان سعودی که پیوسته در زمره بدترین ناقضان حقوق بشر در جهان قرار دارد، چشم بپوشیم.

عمر در این یادداشت همچنین با اشاره به نقض حقوق فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی، خواستار تشکیل کشور مستقل فلسطین و دستیابی به صلح در منطقه شده است.

این در شرایطی است که وی پیشتر هم به موجب اظهاراتی علیه رژیم صهیونیستی، هدف حملات شدید نمایندگان تندروی کنگره آمریکا قرار گرفته بود.

عمر که در کمیته روابط خارجی مجلس آمریکا عضویت دارد، یکی از دو زن مسلمانی است که امسال برای نخستین بار به این مجلس را یافته است.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group