سه شنبه 6 اسفند 1398 | Tuesday 25 February 2020

اولین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با حضور سرپرست فرمانداری و سایر اعضای کارگروه، برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب این جلسه به دبیری شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان در راستای پیگیری مصوبات جلسه قبلی و اجرایی شدن طرح ملی کنترل فشارخون بالا در محل فرمانداری دشتستان در تاریخ ۲۷ خرداد ماه ۹۸ برگزار شد.

جواد لقمان زاده در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دشتستان افزود: همکاری بین بخشی همه سازمان ها و نهادها در حوزه سلامت و افزایش سواد سلامت در راستای بالا بردن اطلاعات اولیه بهداشتی مردم ضروری است.

وی یادآورشد: برای افزایش سواد سلامت کار چندانی نشده و مردم هنوز اطلاعات اولیه بهداشتی ندارند، باید سعی شود فهم و تحلیل از اطلاعات سلامت مردم بالا رفته تا خود آنان نیز در زمان لازم مشارکت و همکاری داشته باشند

سرپرست فرمانداری دشتستان اضافه کرد: دولت تدبیر و امید بسیار بهتر از سال های گذشته در طول این ۴۰ سال فعالیت کرده اما روابط عمومی ها در انعکاس عملکرد نهادهای خود باید بیشتر فعالیت و اطلاع رسانی کنند تا عملکرد و اقددامات صورت گرفته منتشر و در فضای مجازی دیده شود.

لقمان زاده بر همکاری و مشارکت دستگاه های اجرایی در اجرای طرح کنترل فشا رخون تاکید کرد و گفت: تمامی ادارات، نهادها، بخشداری ها و دهیاری ها به نحوی که بهداشت و درمان مشخص کرده همکاری لازم در زمینه اندازه گیری فشارخون را داشته باشند.

وی یگک از دغدغه های مهم شهروندان را وجود سگ های بلاصاحب ذکر کرد و گفت: شهرداران و بخشداران کمال همکاری را با محیط زیست به عنوان متولی ساماندهی سگ ها داشته باشند .

لقمان زاده گفت: حق شهروندان نیست که هر روز صبح زمانی که درب منزل را باز کرده با سگ های بلاصاحب روبرو شوند.

وی همچنین بر ساماندهی دکه ها سطح شهر برازجان تاکید کرد و گفت: برای رسیدگی به وضعیت دکه ها ظرف ده روز آینده جلسه ای در فرمانداری با حضور مسئولان مرتبط برگزار خواهد شد و دراین خصوص تصمیم گیری خواهد شد.

ماریا خویش دوست مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز با ارائه گزارشی از وضعیت سلامت در این شهرستان بر توجه برساماندهی دکه های مواد غدایی در سطح شهر برازجان و نظارت بیشتر بر برخی از منابع آب شرب در شهرستان و وضعیت کلرزنی آنها، تاکید کرد.

salamat aval 1salamat aval 1salamat aval 1salamat aval 1salamat aval 1salamat aval 1salamat aval 1salamat aval 1salamat aval 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group