چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی بوشهر با اشاره به فعالیت ۵۱ پایگاه اورژانس هوایی، جاده‌ای و شهری در استان بوشهر گفت: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ بوشهر در نیمه نخست امسال ۱۸ هزار ماموریت در رسیدگی به سانحه دیدگان انجام داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالرحیم دادجو ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به ماموریت اورژانس 115 استان بوشهر در نیمه نخست امسال اظهار داشت: 21 هزار 935 تماس با مرکز اورژانس 115 بوشهر در نیمه نخست امسال انجام‌شده که از این تعداد 18 هزارمورد منجر به مأموریت شد که 10 هزار و 539 مورد شهری و 8 هزار و 329 مورد نیز جاده‌ای بوده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 7 هزار مورد حوادث ترافیکی و 11 هزار مورد حوادث غیر ترافیکی و بیماری بودند گفت: تعداد 11 هزار و 232 مورد به مراکز درمانی استان اعزام شدند و 3 هزار مورد درمان در محل صورت گرفت.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی بوشهر، میانگین زمانی اورژانس در بوشهر در رسیدن بر بالین بیمار در مأموریت‌های شهری را پنج دقیقه و رسیدن بر بالین بیمار در مأموریت‌های جاده‌ای هفت دقیقه دانست.

دادجو با اشاره به فعالیت اورژانس هوایی بوشهر خاطرنشان کرد: در این مدت بالگرد امدادی اورژانس 115 بوشهر برای انجام 15 مأموریت به پرواز در آمده است.

وی بیان کرد: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی در شش‌ماهه نخست امسال، تعداد یک‌هزار و 550 مورد مأموریت بیماران قلبی، 14 مورداحیای موفق و4 مورد کمک به زایمان مادر باردار را در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند.

دادجو با بیان اینکه در مجموع 116 مورد حادثه ویژه در نیمه نخست امسال ثبت شده گفت: مهم‌ترین آن‌ها حوادث ترافیکی، مسمومیت و غرق‌شدگی گزارش‌شده و بیشترین مأموریت‌های 115 در شهرستان‌های بوشهر و گناوه انجام‌شده که 25 درصد مأموریت‌ها را به خود اختصاص داده است.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی بوشهر با اشاره به فعالیت 51 پایگاه اورژانس هوایی، جاده‌ای و شهری در استان بوشهر تصریح کرد: فوریت‌های پزشکی استان بوشهر با برخورداری از یک بالگرد هوایی، 35پایگاه جاده‌ای و 15 پایگاه اورژانس شهری به همراه 75دستگاه آمبولانس و 377 تکنسین و امدادگر، به‌صورتشبانه روزی در حال ارائه خدمات به مصدومان و بیماران اورژانسی است.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group