سه شنبه 26 شهريور 1398 | Tuesday 17 September 2019

فرماندار شهرستان تنگستان گفت: انشعاب آب ۵۵۰ باغ ویلا در تنگستان در آغاز فصل گرما قطع شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسین رفیعی‌پور عصر سه‌شنبه در نشست منابع طبیعی و آب و آبخیزداری اظهار داشت: شهرستان تنگستان دارای عرصه گسترده منابع طبیعی است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه جنگل کاری و اجرای طرح‌های آبخیزداری اضافه کرد: تلاش می‌شود تا پروژه‌های مهم و شاخص در حوزه منابع طبیعی در تنگستان اجرا شود.

رفیعی‌پور با اشاره به اینکه تنگستان از شهرستان‌های پیشرو در جنگل‌کاری است تصریح کرد: امیدواریم شاهد تکمیل ساخت سد خائیز در شهرستان تنگستان تا سال ۹۹ باشیم.

وی بر لزوم پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه‌ها و مسدود کردن آبراه‌های فصلی تاکید کرد و افزود: ۴۵۹ شهر و هشت هزار و ۶۵۰ روستای کشور در معرض سیل هستند که باید از خطرات پیش رو پیشگیری کنیم.

فرماندار تنگستان با تقدیر از تلاش صورت گرفته برای کاشت جنگل در مناطق روستایی شهرستان اضافه کرد: همچنین به منظور تثبیت شن‌های روان در شهرستان با کارهای بسیار خوبی انجام شده است.

وی میزان هدر رفت آب در شبکه آب روستاهای شهرستان تنگستان را ۴۵ درصد عنوان کرد و ادامه داد: اقدامات بسیار خوبی در زمینه نوسازی شبکه‌های آب و مدیریت توزیع آب در روستاهای شهرستان در حال انجام است.

رفیعی‌پور با تاکید بر توزیع صحیح آب و کاهش بحران کم آبی گفت: بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان برای نوسازی و توسعه شبکه آب و احداث مخازن ذخیره در تنگستان و دشتی مصوب شده است.

وی اظهار داشت: امیدواریم تا سال آینده با بهره برداری از آب شیرین کن هفت هزار و ۵۰۰ متر مکعبی دلوار و اجرای نوسازی شبکه انتقال و توزیع آب بحران کم آبی تنگستان شاهد رفع مشکلات باشیم.

فرماندار تنگستان از قطع انشعاب آب ۵۵۰ باغ ویلا در این شهرستان با آغاز فصل گرما خبر داد و بیان کرد: از هرگونه همکاری با ساخت و سازهای غیر مجاز در خارج از محدوده روستاها خودداری شود.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group