سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 | Tuesday 23 April 2019

مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي بوشهر در جمع مردم روستاهاي شهنياء و مغدان گفت: امروز روستایی علاوه بر آسفالت و جدول خيابان، شغل و رفاه می‌خواهد و اگر ما برایش شغل، آموزش و بهداشت مناسب ایجاد كنيم، شاهد مهاجرتش از روستا به حاشیه شهرها نخواهيم بود.

به گزارش دیارجنوب مهدي صفوي با اشاره به اينكه شغل اول مردم اين دو روستا كشت گوجه فرنگي خارج از فصل است افزود: توجه به ارزش افزوده اين كشت با ارزش، نياز به توجه بيشتر اهالي اين منطقه دارد و منطقه نيازمند ايجاد واحد هاي كشت و صنعت است و در همين راستا مكانيابي ايجاد يك ناحيه صنعتي در اين منطقه در دستور كار شركت شهرك‌هاي صنعتي قرار مي‌گيرد.
نماينده استاندار بوشهر تصريح كرد: امروز بحران خشک‌سالی رسیده و مدیریت منابع محدود آبی در روستاها باید در اولویت قرار گیرد تا روستاهاي در مسير رودخانه نيز به سرنوشت تلخ روستاهای دیگر دچار نشوند.
وي اظهار داشت: ما نمی‌توانیم به روستاییان بگوییم شما کشاورزی نکنید؛ بلکه باید روش‌های آبياري و جديد کشت را به آنان معرفی کنیم و در روستا شغل مهیا کنیم چرا كه اگر این رویه ادامه داشته باشد و مدیریت مصرف و تغییر شيوه کشت ایجاد نشود، سرنوشت خوبي در انتظار روستاها نخواهد بود.
شايان ذكر است در ادامه سفرهای استاندار بوشهر به شهرستانهای استان با رویکرد توسعه روستایی مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي بوشهر به عنوان نماینده از 2 روستای شهنياء و مغدان شهرستان دير بازدید كرد .
وي در این سفر با خانواده شهدا، کارآفرینان برتر ، خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و دانش آموزان ممتاز روستا های مذکور دیدار و به ایشان لوح سپاس و هدیه ای اهداء كرد همچنين موارد مورد در خواست هر دو روستا مکتوب و به اطلاع فرماندار رسانده شد./روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر

safavi shahna 1safavi shahna 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group