چهارشنبه 29 اسفند 1397 | Wednesday 20 March 2019

رییس اتاق اصناف دشتستان گفت: با توجه به شرايط ركود حاكم بر بازار افزایش 5 درصدی رشد مالیات نسبت به سال قبل با توجه به اینکه اصناف هیچونه رشد کسب و کاری نداشته اند تصمیمی غیركارشناسي وهيچ گونه توجيهي ندارد.

دیارجنوب ،فاطمه روحانی نژاد-به گزارش دیارجنوب بمناسبت دهه اصناف با رییس اتاق اصناف دشتستان گفت وگویی ویژه انجام شد که دراین گفت وگو رییس اتاق اصناف دشتستان اقدامات و عملکردهای خود را تشریح وبه سوالات خبرنگار دیارجنوب پاسخ داد:

لطفا اطلاعاتی در خصوص اصناف دشتستان بفرمایید؟
در شهرستان دشتستان ٢٤ اتحاديه صنفي و حدود1٠هزار واحد صنفي تحت پوشش وجود دارند که ٦ دفتر نمايندگي در بخش هاي تابعه ( آبپخش - شبانكاره - سعدآباد - وحدتيه - تنگ ارم - بوشكان ) برای خدمات رساني آسان و بهتر به صنوف در نظر گرفته شده است.
خانواده بزرگ اصناف کشور با ۳ میلیون واحد صنفی و قریب به ۶۰۰هزار واحد تولیدی به عنوان مجموعه ای بزرگ از بخش خصوصی محسوب می شود.

تعریف علمی و منطقی از واحد صنفی این است که به ازای تقریبا هر ۳۷ تا ۴۲ خانوار یک بنگاه صنفی کوچک وجود داشته باشد، این درحالی است که با توجه به جمعيت شهرستان با اين ميزان جمعیت به ازای هر ۸ خانوار یک واحد صنفی ایجاد شده است.
معتقدم میزان اشتغال در اصناف فوق‌العاده بوده و اصناف پیشانی بخش خصوصی هستند و ظرفیت اشتغالزایی در این بخش بسيار بالاست بدون اینکه بار مالی برای دولت داشته باشد.

esmaeili dyar 1

براي پیشگیری از سد معبر و نیز عدم بساط دست‌فروش‌ها در خیابان‌های شهر، چه راهکارهایی را در این زمینه اجرایی می‌دانید؟
دراين چند وقت اخيرمعاونت خدمات شهري (واحد اجراييات) عملكرد بهتري در خصوص برخورد با ماشين هاي دوره گرد داشته همچنين از فروردين ٩٧ به جهت رفاه حال همشهريان و با مصوبه شوراي شهرو حضور بخش خصوصي در بازار روز بحمدالله وضعيت بهتري را در خصوص رفع سد معبر شاهد بوديم كه از شهرداري محترم انتظار داريم درخصوص ساماندهي دست فروشان درسطح شهراقدام نمايند .

اخرین وضعیت تجمیع اتحادیه ها به کجا رسید؟
با توجه به شرايط كنوني كسب و كار و وضعيت فعلي مالي اميدوارم اوايل سال ٩٨ در خصوص تجميع اتحاديه ها کار را شروع کنیم.

 

esmaeili dyar 1

دو بخش ارم و بوشکان دور افتاده ترین بخش شهرستان هستند آیا دفاتر نمایندگی در این بخشها فعال است و جوابگوی تقاضای ارباب رجوعان است؟

دفاتر ما دربخش هاي ارم و بوشكان فعال بوده و پاسخگوی نیاز ارباب رجوعان میباشد.

اخرین وضعیت انتقال صنوف الاینده به کجا رسید ؟؟
طبق آخرين دستورالعمل هيات دولت انتقال صنوف آلاينده ومزاحم شهري به فرمانداري و شهرداري هاي شهرستان ها واگذار شده وما پس از آماده سازي بستر كار در اين خصوص آمادگي كامل داريم .

 

خبری از شما منعکس شد در مورد کم شدن مالیات مغازه ها،اصناف از زیاد بودن پول برق وهمینطور مالیات رو به ابطال پروانه کسب اورده اند در ابتدای امسال تاکنون چقدر پروانه صدور وابطال شده وراهکار شما درحمایت از اصناف دراین خصوص چیست؟
در سال ٩٥ تعداد ٧٧٣ صدور و٢٩٤ ابطال پروانه و سال ٩٦ تعداد ٧٩٦ پروانه صدور و ٤١٤ پروانه ابطال شده اند و در سه ماهه اول سال ٩٧ تعداد ٣٠٠ پروانه صدور و ٦٧ پروانه ابطال داشتيم كه به نسبت سال قبل افزايش صدور پروانه و كاهش ابطال را شاهد بوديم.
در سال ٩٥هشت درصد به ماليات قطعي سال قبل اضافه گرديد كه در سال جديد ٥ درصد افزايش را در دستورالعمل جديد امور مالياتي كشورشاهد بوديم ،اما با توجه به شرايط ركود حاكم بربازارافزایش 5 درصدی رشد مالیات نسبت به سال قبل با توجه به اینکه اصناف هیچونه رشد کسب و کاری نداشته اند تصمیمی غیركارشناسي وهيچگونه توجيهي ندارد.
اميدواريم مسئولين خواسته به حق اصناف را در خصوص مشكلات مالياتي خصوصا ماليات بر ارزش افزوده برطرف نمايد.

esmaeili dyar 1

/

دیدگاه‌ها

#3 محسن 1397-04-11 11:53
احسنت از دوران کودکی تا حالا میشناسمش ادم کاملا فعالیه و بدون حاشیه
#2 دشتستانی 1397-04-11 11:35
واقعا از زمان ورود ایشان به مشکلات اصناف کمتر شده اند به شخصه از اخلاق ایشون واقعا خوشم میاد خداقوت و درود
#1 علی 1397-04-11 11:26
درود بر حاج عباس احسنت خداقوت

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group