جمعه 3 اسفند 1397 | Friday 22 February 2019

دیارجنوب: نماینده مردم دشتستان در دیدار با عشایر شهرستان از افزایش 5 برابری اعتبارات این قشر خبر داد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم دشتستان، صبح روز گذشته نماینده مردم دشتستان ضمن دیدار با عشایرمنطقه شبانکاره شهرستان از منطقه و محل زندگی آنها بازدید کرد. دراین دیدار سعادت در نشستی صمیمی با عشایر پای درددل ها، مشکلات و حرف های این قشر زحمت کش نشست.
در این دیدار نماینده دشتستان را رئیس دفتر ایشان، مدیرکل امور عشایراستان، بخشدار شبانکاره، رئیس اداره دامپزشکی، رئیس اداره منابع طبیعی، رئیس امور عشایر، رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان به اتفاق اکیپی از پزشکان ومعاون راه و شهرسازی شهرستان همراهی می کرد.

محمدباقر سعادت در این نشست گفت: بسیار خوشحالم امروز توفیقی حاصل شد تا در جمع عشایر زحمت کش و غیور منطقه حضور پیدا کنم. زندگی عشایر در طول تاریخ با خطرات و مشکلات فراوانی همیشه همراه بوده و با اینکه در سالیان اخیر اقدامات خوبی در جهت رفع این مشکلات صورت گرفته است ولی باز می توان وفور سختی ها و مشکلات را در زندگی شما عزیزان به خوبی لمس کرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر ادامه داد: بنده در همان ماه های نخست شروع به خدمتم در مجلس با حضور مهندس آقایی مدیر کل عشایر شهرستان و تنی چند از مسئولان شهرستان در سازمان برنامه و بودجه کشور جلسه ای را برای رفع مشکلات عشایر شهرستان تشکیل دادم و در آن جلسه بر افزایش اعتبارات امور عشایر استان بسیار اصرار کردم. بحمدالله پس از آن اعتبارات فقط عشایر شهرستان دشتستان از حدود 600 میلیون تومان به 3 میلیارد تومان افزایش یافت که تقریبا پنج برابر می باشد.

مدیرکل امور عشایر استان بوشهر در این نشست گفت: همکاری، دلسوزی و پیگیری های نماینده دشتستان نسبت به امور و زندگی عشایر قابل تقدیر است و مسلما در ذهن عشایر شهرستان باقی خواهد ماند و ان شاالله با ادامه این پیگیری ها مشکلات بیشتری از عشایر رفع خواهد شد.

:رئیس اداره امور عشایر شهرستان ضمن تشکر از پیگیری های نماینده دشتستان اساسی ترین مشکلات عشایر را نداشتن جاده مناسب دانست و گفت: احداث راه آسفالت برای مناطق عشایر نشین داری اولویت است. بخاطر نبود راه مناسب خدمت رسانی به مناطق عشایری شهرستان بسیار مشکل، سخت و هزینه بر است.
وی احداث آب انبار، آنتن دهی تلفن همراه، تهیه علوفه، تامین برق و اختصاص تانکر آبرسان را از دیگر نیاز های اساسی عشایر شهرستان برشمرد.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان نیز از آمادگی این اداره جهت همکاری با عشایری که دارای طرح مرتع داری هستند و استفاده از مزایای این طرح بخصوص در مورد احداث آب انبار خبر داد.

رئیس اداره دامپزشکی دشتستان گفت: از امروز اکیپی برای سمپاشی و واکسناسیون دام عشایر در منطقه مستقر کردیم و حداکثر ظرف سه روز این عملیات را به اتمام خواهیم رساند.

خانم خویش دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز ضمن ارائه گزارشی از خدمات شبکه بهداشت و درمان به عشایر گفت: ما یک برنامه زمان بندی شده برای ارائه بهینه تر خدمات به عشایر شهرستان در دست اقدام داریم که سرشماری و ثبت در سامانه آن پایان یافته است و ‌طبق این برنامه زمان بندی شده کلیه عشایر دشستان خدمات بهداشتی و درمانی دریافت خواهند کرد.
همچنین درحاشیه این دیدار رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان به اتفاق تیم پزشکی همراه ایشان به معاینه و ارائه خدمات پزشکی به عشایر منطقه پرداختند.

 در پایان این دیدار هدایا و کمک هایی با دستان نماینده دشتستان به عشایر منطقه تقدیم شد.

fp 1fp 1fp 1fp 1fp 1fp 1fp 1fp 1fp 1fp 1fp 1fp 1fp 1

دیدگاه‌ها

#3 دشتستونی 1396-11-07 11:31
احسنت خداقوت نماینده مردمی دشتستان درووود
#2 رضا 1396-11-07 11:31
خداقوت به منطقه بوشکان روستای خون هم بیاید
#1 علی 1396-11-07 11:30
درود به نماینده دشتستان خداقوت

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group