سه شنبه 26 شهريور 1398 | Tuesday 17 September 2019

ذخیره آب سد‌های خراسان رضوی با افزایش سه برابری به ۶۳ درصد رسید.

افزایش سه برابری ذخیره آب سد‌های خراسان رضویبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، رضا نوروز زاده مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت: حجم آب ذخیره شده پشت سد‌های این استان هم اکنون ۶۳ درصد است که در مدت مشابه پارسال ۲۲ درصد بود.

وی حجم کنونی آب ذخیره شده پشت سد‌های خراسان رضوی را ۹۸۴ میلیون متر مکعب عنوان و تصریح کرد: ۷۴۶ میلیون متر مکعب از این مقدار از ابتدای امسال تاکنون به مخازن این سد‌ها وارد شده است.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی توان ذخیره سازی سد‌های بزرگ و در حال بهره برداری خراسان رضوی را در مجموع یک میلیارد و ۵۷۲ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: یک میلیارد و ۲۱۱ میلیون متر مکعب از این مقدار مربوط به سد دوستی، مشترک بین ایران و ترکمنستان است.

نوروز زاده افزود: هم اکنون ۶۵ درصد ظرفیت آب سد دوستی پر آب است در حالی که پارسال ۲۰ درصد ظرفیت این شد پرآب بود.

وی حجم آب ذخیره شده پشت سد دوستی را ۷۸۷ میلیون متر مکعب عنوان کرد.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۱۲ سد شامل سد‌های زاوین کلات، سده خواف، کمایستان سبزوار، یام سبزوار، دولت آباد چناران، بقچیز بجستان، چشمه سبز گلمکان، بند گلستان، فریمان، سد‌های چهچه و قره تیکان در کلات در این استان سرریز شده‌اند که سد فریمان به تازگی سرریز شده و سد ارداک نیز در آستانه سرریز شدن است.

خراسان رضوی ۳۲ سد در حال بهره برداری در تربت حیدریه، قوچان، مشهد، خواف، درگز، سبزوار، تایباد، تربت جام، چناران، سرخس، نیشابور، کلات و فریمان دارد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group