شنبه 18 مرداد 1399 | Saturday 8 August 2020

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به افزایش 5 برابری برداشت گندم در استان و رتبه چهارم احداث گلخانه در کشور گفت: در هفته جهادکشاورزی  21 پروژه با اعتبار49 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

به گزارش دیارجنوب رییس سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر در نشست خبری بمناسبت هفته جهادکشاورزی و فرمان امام خمینی(ره) در تشکیل جهادسازندگی اظهارداشت: جهادکشاورزی در عرصه های مختلف خدمت رسانی همواره نقش برجسته ای داشته است.

وی اضافه کرد: در هشت سال دفاع مقدس جهادکشاورزی 55شهید 140 جانباز و 14 آزاده تقدیم کرده است.

وی در تشریح برنامه های هفته جهاد کشاورزی بیان داشت: 21 پروژه با اعتبار بالغ بر 49 میلیاردتومان در حوزه های مختلف افتتاح و بهره برداری شدند.

وی در خصوص تاثیر این پروژه ها در رفع بیکاری و اشتغال جوانان تاکید کرد : ایجاد 213 شغل غیر مستقیم و 219 شغل مستقیم از نتایج افتتاح و بهره بردرای این پروژه هاست که تاثیر زیادی در اشتغال جوانان استان بوشهر دارد.

محمد تقی منوچهری با بیان اینکه در سالجاری 163 هزار تن گندم در استان بوشهر برداشت شده است گفت: از 98 هزار هکتار سطح زیر کشت گندم در استان 22 هزار هکتار آن کشت مکانیزه گندم با همکاری بیش از 500 دستگاه کمباین در سال جوری بوده است.

وی بارش باران را در افزایش برداشت محصول تاثیرگذار عنوان کرد و تصریح کرد: بارش باران با روند بسیرا خوبی که داشت با افزایش 4 برابری نسبت به سال قبل 360 میلیمتر ثبت شد که باعث افزایش محصولات کشاورزی و رونق سفره کشاورزان شد.

وی بیان داشت: گندم کاران استان بوشهر امسال افزون بر 163 هزار تن گندم برداشت کردند که نسبت به سال قبل رشد 5 برابری داشته است.

منوچهری یکی از اقدامات سازمان جهاد کشاورزی استان را تجهیز نمودن باغات و مزارع استان به سیستم نوین آبیاری عنوان کرد و ابرازداشت:تا کنون 34 هزار و 900 هکتار از مزارع و باغات استان به سیستم نوین آبیاری تجهیز شده اند که برای سال جاری نیز 6 هزار هکتار هدف گذاری شده است.

وی در تشریح اقدامات صورت گرفته در احداث جاده دسترسی بین مزارع در استان عنوان داشت: تاکنون192کیلومتر جاده بین مزارع در استان احداث شده اس که.بیش از 9 کیلومتر آن در 97 احداث شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به رتبه چهارم احداث گلخانه در کشور بیان داشت: در سال 97 103 گلخانه در استان احداث شد که تا کنون300هکتار از اراضی استان تبدیل به گلخانه شده است و در سال جاری پیش بینی 300 هکتار شده است.

وی با اشاره به معضل امروز استان بوشهر به حمله ملخها تاکید کرد: موج اول حمله ملخها در اوایل بهمن ماه سال گذشته بود که با تشکیل جلسات مختلف و پیگیری فراوان عملیات مبارزه در هفت شهرستان آغاز شد که در فاز اول500کیلومتر به صورت هوایی سم پاشی شد.

وی با اشاره به اینکه در موج دوم حمله ملخها 100 هزار هکتار از مزارع و باغات سم ژاشی شده است تصریح کرد: موج دوم حمله ملخها به استان بوشهر در 31 فروردین ماه آغاز شد و با تلاش شبانه روزی اکیپها در مبارزه با ملخها حدود 100 هزار هکتار از مزارع و باغات سم ژاشی شد.

منوچهری در ادامه بیان داشت: 31 اکیپ ردیاب و 50 اکیپ با 150  دستگاه انواع سم پاش و دو فروند هواپیما برای مبارزه با ملخها در استان فعال و بطور متناوب در حال کارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه اقدامات صورت گرفته باعث کاهش جمعیت ملخها شده گفت: هجوم ملخ ها به استان باعث شد به مزارع و باغات حدود 10 تا 15 درصد آسیب وارد شود که آنچنان جدی نبود.

رییس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر ضمن تشکر از حضور خبرنگاران اظهارداشت: بعد از آموزش یکی از مهمترین نهادها جهادکشاورزی است که حیات مردم به آن وابسته است.

حسین شجاعی ارتباط با رسانه ها را موجب قوام و پیشرفت سازمان جهادکشاورزی عنوان کرد و گفت: سازمان جهادکشاورزی همواره قدردان حمایت و زحمات شما رسانه ها خواهد بود.

nashast jahad 1nashast jahad 1nashast jahad 1nashast jahad 1nashast jahad 1nashast jahad 1nashast jahad 1nashast jahad 1nashast jahad 1nashast jahad 1nashast jahad 1nashast jahad 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر