شنبه 27 مرداد 1397 | Saturday 18 August 2018

استنادهای صورت گرفته در گزارش و اعلام سرطان‌‌زا بودن آب در شهرستان جم غیرمستند و نادرست است.

 

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرگزاری فارس از از شهرستان جم، پس از درج گزارشی با موضوع مواد سرطان‌زا عامل جدی تهدید زندگی ۷۳ هزار نفر از مردم جم، روابط عمومی اداره امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان جم اقدام به ارسال جوابیه‌ای در این خصوص کرده است.

 در این جوابیه آمده است:

نظر به انتشار گزارش خبری تحت عنوان ( مواد سرطان زا عامل جدی تهدید زندگی ۷۳ هزار نفر از مردم جم ) در مورخ ۹۷/۲/۲۶ با توجه به این که گزارش مذکور بر اساس مطالب و تصویری غیرواقعی تنظیم و منتشر گردیده است و انتشار آن موجب نگرانی مردم شریف ساکن در مناطق روستایی شهرستان جم شده است درخواست می‌گردد برابر قانون نسبت به انتشار این جوابیه جهت تنویر افکار عمومی اقدام شود.

۱_ در راستای تامین سلامت آب مصرفی مردم از طریق شبکه‌های آب لوله‌کشی مطابق دستورالعمل‌های پایش کیفی آب، کلیه منابع تامین آب و شبکه های توزیع مورد نمونه‌برداری و نسبت به اندازه‌گیری پارامترهای شیمیایی و کنترل غلظت آنها مطابق با استاندارد اقدام میگردد . فلذا استنادهای صورت گرفته در گزارش و اعلام سرطان‌‌زا بودن آب در شهرستان جم غیرمستند و نادرست است.

۲_ تصویر استفاده شده در گزارش منتشر شده هیچ ارتباطی با وضعیت فعلی آب شهرستان جم ندارد و متعلق به آن شهرستان نیست و به نظر می رسد آن خبرگزاری در انتشار گزارش از تصویری اینترنتی استفاده نموده است.

۳_ استفاده از مخازن آب در روستاها برای تفکیک آب شرب و مصرفی مردم است و صرفا برای مدیریت تنش آبی و سازگاری آب در فصل تابستان پیش بینی شده است.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group