چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 | Wednesday 24 April 2019

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به مشارکت این بنیاد در طرح‌های بندری بوشهر گفت: نخستین اسکله کانتینری جزیره نگین بوشهر امسال افتتاح می‌شود.

به گزارش دیارجنوب، محمد سعیدی‌کیا ظهر چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی تاسیسات زیربنایی مجتمع بندری جزیره نگین بوشهر اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های بندری بوشهر با مشارکت بنیاد مستضعفان در دست اجرا است.

وی ادامه داد: شرکت خدمات دریائی و بندری سینا یکی از شرکت‌های بنیاد مستضعفان است که در توسعه زیرساخت‌ها و اجرای طرح‌ها در مجتمع بندری نگین بوشهر فعالیت دارد.

سعیدی کیا روند ساخت نخستین اسکله کانتینری جزیره نگین بوشهر را مطلوب توصیف کرد و ادامه داد: این اسکله به طول ۳۰۰ متر برای پهلوگیری کشتی‌های کانتینری تا ظرفیت ۵۰ هزار تن طراحی شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اجرای اسکله ترمینال کانتینری مجتمع بندری نگین در ۱۵ هکتار با سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیارد تومان، خاطرنشان کرد: نخستین اسکله کانتینری جزیره نگین بوشهر امسال افتتاح می‌شود.

وی اضافه کرد: با افتتاح مجتمع بندری نگین و راه‌اندازی اسکله کانتینری آن، برای نخستین بار در کشور شاهد فعالیت بخش خصوصی در زمینه فعالیت بندر غیر دولتی و تجاری خواهیم بود.

مجتمع بندری نگین به عنوان پسکرانه بندر بوشهر نقش مهمی در راستای توسعه فعالیت‌های بندری استان بوشهر خواهد داشت و تکمیل زیرساخت‌های آن، ظرفیت تخلیه و بارگیری این بندر را با افزایش چشمگیری روبرو می‌سازد./مهر

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group