يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 | Sunday 19 May 2019

نماینده مردم شهرستانهای بوشهر گناوه و دیلم با بیان اینکه بخشداری چغادک در سالهای آینده مستقر خواهد شد گفت: در سفر رییس جمهور به استان بوشهر راه آهن بوشهر کلنگ زنی خواهد شد و از عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر اصلا راضی نیستم.

به گزارش دیارجنوب نشست خبری نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم با حضور رییس خانه مطبوعات و رسانه کشور و استان بوشهر برگزار شد.
مازیار هوشمند رییس خانه مطبوعات و رسانه های کشور در این نشست اظهارداشت: یکی از رسالت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیدگی به نشریات و پایکاه های خبری است که مجلس شورای اسلامی تا کنون عملکرد خوبی برای حل مشکلات رسانه ها نداشته و یا اگر هم داشته نتیجه ای نداشته است.
نماینده مردم شهرستانهای بوشهر گناوه و دیلم با اشاره به رضایتمندی عملکرد استاندار بوشهر گفت: استاندار بوشهر بسیار پرتلاش و پیگیر مسائل و مشکلات استان بوده و در جلسات با وزرا در تهران همواره تعامل خوبی داشته است.
وی اضافه کرد: عملکرد استاندار بوشهر قابل است و تا لحظه آخر از ایشان حمایت خواهم کرد.
وی در خصوص مشکل کالای ملوانی گفت: در حال حاضر مشکلی برای تامین کالای ملوانی نیست اگر رکودی در بازار مشاهد میشود بخاطر مشکل در ارز است.
وی تصریح کرد: برای تامین ارز دولتی پیشنهاد شد که به هر ملوان با توجه به تناژ شناور ارز دولتی پرداخت شود.
حجت الاسلام خدری در خصوص حواشی جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر کشور بیان داشت: من و چند تن از مسئولین با تاخیر وارد جلسه شدیم و چون پروتکل اداری در بحث چینش مسئولان رعایت نشده بود بعضی از مسئولان و نمایندگان استان اعتراض کردند.

nashast khedri 1


وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص دیدار با سران فتنه ابراز داشت: هیچ دیداری با سران فتنه نداشته ام و هر حرفی در این خصوص کذب است.
وی در خصوص مراسمات نهم دی گفت: نهم دی روز وحدت ملت ایران بود و ربطی به هیچ جناح خاصی ندارد نباید آنرا به جناح خاصی ربط بدهیم.
وی تصریح کرد: کسانیکه سعی دارند مراسم نهم دی را به جناح خاصی ربط بدهند خلاف بیانات رهبری و انقلاب کار کرده اند.
نماینده مردم شهرستانهای بوشهر گناوه و دیلم در مورد بخش شدن شهر چغادک گفت: علیرغم قولهای نمایندگان پیشین ظرف سالهای آینده قطعا بخشداری در چغادک مستقر خواهد شد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص جدا شدن نزدیکان وی ابرازداشت: خیلی از نزدیگان من رفته اند و خیلی دیگر هم در آینده خواهند رفت من هیچوقت زیر بار خواسته شخصی نامعقول و غیر منطقی نخواهم رفت چون نزدیکانم اینگونه بودند از من جدا شدند و رفتند.
وی در بحث کم آبی استان در تابستان پیش رو بیان داشت: 90 درصد آب استان از استانها همجوار تامین میشود که در تابستان گذشته با تلاش شبانه روزی استاندار اقدامات موقتی انجام شد و هم اکنون قرارداد آبشیرین کن در جلسه با وزیر مطرح شد که بزودی به نتیجه میرسد.
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در خصوص آخرین اقدامات در خصوص راه آهن استان گفت: مناقصه آن برگزار شده و در سفر رییس جمهور در بهمن ماه کلنگ زنی خواهد شد.
وی در مورد آخرین اقدامات در بحث هلیله و بندرگاه اذعان داشت: در ایام انتخابات به این منطقه رفتم و قول دادم که مشکلشان را برطرف کنم و با انجام نطق در مجلس به قولم عمل کردم.
وی تصریح کرد: در سفر آقای صالحی به استان به رسانه ها گفتم اگر مشکل این منطقه حل نشود اجازه کلنگ زنی نخواهم داد.
وی تاکید کرد: در مجلس 83 امضاء جمع کردم و مشکل این منطقه برطرف شد که امروزه مردم راضی هستند.
حجت الاسلام عبدالحمید خدری در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش استان بیان داشت: شاخصه های عملکردی و اقدامات آموزش و پرورش را از وزارت خانه گرفته ام و متاسفانه در همه شاخصه های آموزشی در رده 28 تا 30 استانها بودیم.

nashast khedri 1


وی تصریح کرد: در بحث بسته های حمایتی تبعیضاتی در استان مشاهد شد که به شهرستانهای گناوه و دیلم روی هم فقط 6 بسته اعطا شد ولی به دشتستان 31 بسته حمایتی اعطا شد که مورد اعتراض من بود.
وی تاکید کرد: در پستهای مدیریتی مدیر کل آموزش و پرورش معتقد بود که کسی در بوشهر و فرهنگیان برای پذیرفتن مسئولیت نیست و یکسری تخلفات در آموزش وپرورش استان است که صلاح نیست مطرح شود.
خدری با اشاره به موضوع وضعیت منطقه آزاد بوشهر گفت: لایحه دولت در ابتدا هشت منطقه آزاد و 13 منطقه ویژه اقتصادی بود که در جلسه کمیسیون تعداد 70 منطقه ویژه به آن اضافه شد به همین دلیل شورای نگهبان با اضافه شدن این تعداد منطقه ویژه مخالفت کرده اما مخالفتی با منطقه آزاد نداشته است و به زودی در آینده نزدیک نهایی می‌شود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی پیرامون اینکه در صورتیکه انتخابات آینده مجلس به تصویب برسد چه اندازه شانس خود را برای پیروزی و انتخاب می دانید اظهار داشت: استانی شدن انتخابات مجلس یعنی یک قدم نزدیک شدن به دموکراسی است و بنده به شدن دنبال این مساله بودم و موافق این طرح هستم. راجع شانسم نظری ندارم و مردم باید بگویند.
وی در خصوص حضور در انتخابات دور بعد مجلس گفت: خوشحالم که امروز با 40 نطق در مجلس صدای حوزه انتخابیه ام در کشور و مجلس هستم و آرزوی خیلی از همشهریان که شنیدن صدای نماینده شان در مجلس بود را برآورده کردم.
این حرکت بسیار خوبی است که در آینده به تصویب خواهد رسید. به هرحال چه انتخابات استانی شود یا نشود برای بنده ذره ای تفاوت نخواهد داشت. همچنین قانون اضافه شدن 40 نماینده به نمایندگان مجلس هم حتمی است که با این وضعیت یک نماینده به نمایندگان استان افزوده می شود که ما پیشنهاد دادیم که بوشهر به تنهایی یک نماینده داشته باشد و حوزه گناوه و دیلم نیز جدا شوند که با این پیشنهاد موافقت شده است.
خدری همچنین پیرامون موضوع مشکلات مردم درباره نفت سفید گفت: در حال حاضر 99 درصد استان گازکشی شده و این اتفاق خوبی است که افتاده و طبیعتا به جاهایی که گازکشی شده و انشعاب رفته نفت سفید تعلق نمی گیرد. در حال حاضر چهار الی پنج میلیون لیتر نفت سفید در استان داریم و با رایزنی هایی که با وزیر نفت داشتم قرار است سامانه مجددا برای مردم جهت ثبت نام باز شود.
خدری با اشاره به اینکه دیلم بیشترین نرخ بیکاری دربین استان و حتی کشور را داراست، اظهار داشت: با اجرایی شدن منطقه ویژه پارس شمالی و اشتغال بومیان، بخش عمده مشکل اشتغال در در سطح برطرف می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت تیم ایرانجوان در جدول نگران کننده است و تلاش داریم امسال این تیم در لیگ بماند و برای فصل بعد با تغییر کادر به جایگاه خوبی دست پیدا کند.

nashast khedri 1nashast khedri 1nashast khedri 1nashast khedri 1nashast khedri 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group