پنجشنبه 1 فروردين 1398 | Thursday 21 March 2019

عبدالرحیم کاویانی گفت: اگر درنمایش کودک محتوا – اصول و قاعده آن رعایت شده باشد مطمعنا با استقبال خوبی روبرو خواهد شد.

به گزارش دیارجنوب عبدالرحیم کاویانی بهمراه همکاران خود در نمایشهای تناتر با حضور در دفتر دیارجنوب از همکاری و انعکاس فعالیتهای هنری در حوزه تئاتر تقدیر و تشکر کردند.
عبدالرحیم کاوانی ضمن تشکر از فعالیتهای دیارجنوب در حوزه هنر تئاتر گفت: یکی از دلایلی که رشته تئاتر توانسته مخاطب خودش را در بین مردم پیدا کند وجود پایگاه خبری دیارجنوب است.
وی اضافه کرد: این پایگاه خبری از ابتدای هر نمایشی کارها را پیگیری و گزارش را کامل تهیه میکند.
وی تصریح کرد: دیارجنوب در حوزه هنرتئاتر - نمایشگاه ها و کنسرتها حضوری فعال داشته و هنرمندان دِین بزرگی به دیارجنوب دارند.
عبدالرحیم کاویانی با بیان اینکه کشف استعداد در تئاتر اولین قدم در اجرای نمایش است گفت: بیشتر کودکانی که در تئاترهای ما اجرا دارند برای اولین بار روی صحنه می آیند.
وی ورود در مدارس را مهمترین راه کشف استعداد کودکان بیان کرد و ابرازداشت: یکی از راههای کشف استعداد بازگیری کودکان ورود ما به مدارس است که آموزش وپرورش شهرستان کمکهای فراوانی به ما کرده است.
وی نگهداری از این استعدادها را سخت تر از کشف ان عنوان کرد وگفت: هر سال ما کودکان جدیدی را کشف میکنیم که در نمایش های جدیدمان از آنها استفاده خواهیم کرد ولی کودکانی که در نمایشهای قبل اجرا داشته اند انتظار بازی در نمایشها را داشته و این نگرانی ما را برای نگهداری از این استعدادها دوچندان کرده است.
ندا حیدری ضمن تشکر از فعالیتهای دیارجنوب در با اشاره به اینکه هر سال استعدادهای جدیدتر کشف میشوند گفت: با توجه به اینکه اجرای نمایش تئاتر کودک خیلی کم است نوبت به کودکانی که قبلا اجرای نمایش داشته اند کمتر میرسد.
عبدالرحیم کاویانی در خصوص اجرای نمایش خانم گفت: در این نمایش روال را بر حضور هرشب یک مسئول گذاشتیم تا مسئولین را با هنر تئاتر آشنا کنیم.
وی تصریح کرد: مسئولینی مثل شهردار و مسئول فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان و رییس اتاق اصناف دشتستان همواره در اجراهای تئاتر پیش قدم بوده و حضور دارند.
وی گفت: مسئولین در اجراهای تئاتر برای همکارانشان بلیط تهیه کرده و حضور این کارمندان با خانواده هایشان می تواند باعث ایجاد انگیزه شده و ما حمایت میشویم.
کاویانی در خصوص نمایش کودک گفت: در این نمایش اعتماد به نفس – حس همکاری و تصمیم گیری را به کودکان یاد دادیم که در آینده آنها نقش خوبی خواهد داشت.
وی تصریح کرد: دوست داریم کودکان از نمایش تئاتر لذت ببرند و اعتقادم بر این است که نباید ذهن آنها را درگیر کلمات کلاسیک کنیم.
این کارگردان تئاتر در دشتستان خنداندن کودکان را سخت توصیف کرد وگفت: کودکان را به کارطنز کشاندن و خنداندن آنها کار سختی است.
کاویانی در خصوص حاشیه های هنرمندان و کودکان گفت: ما راه خودمان را می رویم و در حوزه هنر همیشه حاشیه بوده ولی مهم این است که چگونه با کارمان این حاشیه ها را کنار بزنیم.
وی تاکید کرد: نباید با تخریب دیگران بدنبال پیشرفت باشیم بلکه با بهتر کردن کارهای هنرمان راه پیشرفت را طی کنیم.
روژا بهمنش از کودکان بازیگر نقش خاله پیرزن در کدو قل قله زن گفت: 12 سال سن دارم و در نمایش قل قله زن نقش خاله پیرزن را داشتم که برای اولین بار اجرا داشته ام.
وی گفت: روز اول فکر نمیکردم بتوانم براحتی آنرا اجرا کنم ولی از نقشم روز اول استقبال کردم و دوست دارم به کارم ادامه بدهم.
در پایان این گفت وگو هر کدام از مدعوین نظرشان را در خصوص لوگو دیارجنوب اعلام کردند.

kavyani daftar 1kavyani daftar 1kavyani daftar 1kavyani daftar 1kavyani daftar 1kavyani daftar 1kavyani daftar 1kavyani daftar 1kavyani daftar 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group