شنبه 29 تير 1398 | Saturday 20 July 2019

رئیس دادگستری شهرستان کنگان گفت: آمار طلاق در کنگان نگران کننده است که از اصحاب رسانه و سایر متنفذین و ریش سفیدان می‌خواهیم ما را در تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از طلاق یاری دهند.

ورزشکاران بوشهری به اردوی تیم ملی کارگری دو و میدانی آقایان فراخوانده شدند.

رییس اتاق اصناف دشتستان با صدور پیامی روز اصناف را تبریک گفت.
به گزارش دیارجنوب متن پیام بشرح زیراست:
 
به نام خدا
 
اينجانب ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان والامقام جامعه اصناف فرا رسیدن يكم تيرماه روز ملي اصناف را به خانواده بزرگ اصناف کشور و همه تلاشگران این عرصه خصوصا کسبه و بازاریان شهرستان دشتستان تبریک و تهنیت عرض نموده و دوام توفیقات این عزیزان را از درگاه خداوند مهربان مسالت می نمایم .
 
اصناف یکی از بزرگ ترین نهادهای مدنی در سطح جامعه ميباشد .بدون ترديد نقش بی بدیل كسبه و بازاريان بر هيچ كس پوشیده نیست و این تشکل مردمی نقش تاثیرگذاری در حوزه اشتغال دارد
 
اکنون نیز با حضور پر رنگ خود و به واسطه گسترده بودن خدمات خصوصا تامين و توزيع كالا بازویی قدرتمند برای پیشبرد رونق توليد ، اهداف اقتصادی ، اجتماعی و اشتغال در سطح جامعه ميباشد.
 
اميدوارم با همکاری و تعامل مسئولین شهرستان و با برنامه ریزی دقیق بتوانیم از ظرفیت این مجموعه وسیع برای بهبود روزافزون فضای کسب و کار و اشتغال بهره مند شویم و گام های اساسی و موثری برای رفع مشکلات برداریم.
 
 
 
 روح الله اسماعیلی 
رئیس اتاق اصناف دشتستان
 رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت دشتستان در پیامی فرا رسیدن یکم تیرماه روز ملی اصناف را به تمامی صنوف شهرستان تبریک عرض نمود و از خدمات ارزنده آنان در پیشبرد امور مختلف تشکر کرد.
 
متن پیام به شرح ذیل می باشد:
 
بسم الله الرحمن الرحيم
 
اولين روز از تيرماه به نام روز ملي اصناف نامگذاري شده است
 
این روز روزنه ای برای به تصویر کشیدن جایگاه واقعی اصناف و ارج نهادن به ارزش های معنوی ،اجتماعی و اقتصادی این زحمتکشان عرصه کار و تلاش می باشد.
 
بدون شک نقش بی بدیل اصناف کشور  بر کسی پوشیده نیست ،  این تشکل مردمی در همه ادوار بوده و نقش موثر و تاثیرگذاری در کشور داشته و دارد، اصناف بعنوان بزرگترین بخش اقتصادی در کشور فعالیت می کند و با یک برنامه ریزی اصولی و مدون، از پتانسیل عظیم  آن  می توان برای بهبود فضای کسب وکار و اشتغال در کشور استفاده بهینه نمود .
 
از منظری دیگر برای داشتن اقتصادی سالم و پویا ، باید به بخش صنوف  تولیدی کشور توجه بیشتری شود و برای غلبه بر تحریم های ظالمانه دشمنان و جهت  حمایت بیشتر از تولیدات داخلی ، از ظرفیت این قشر استفاده شود .
 
اصناف متعهد و خدوم  شهرستان دشتستان در كنار پرداختن به فعاليتهاي اقتصادي و كسب و كار همواره در مسايل روز كشور و تحولات سياسي و اجتماعي و فرهنگي منطقه نقش آفريني كرده و از ديرباز با تبعيت از مقام عظمای ولایت و پايبندي به اصول و ارزشهاي ديني كارنامه و نام درخشاني را از خود بر جاي نهاده و همراه با مولفه هاي ارزشي همچون امانت، انصاف و عدالت بوده اند.
 
اينجانب با گراميداشت سال رونق تولید ،و پاسداشت ياد و خاطره شهيدان والامقام جامعه اصناف ، فرارسيدن یکم تیر ماه روز ملي اصناف را به تمامي صنوف شريف تبريک عرض نموده از تشريک مساعي و اقدامات ارزنده اصناف در پيشبرد امور مختلف بويژه همکاري مناسب براي تنظيم بازار تشکر وقدرداني مي نمايم ، موفقيت و تأييدات الهي را در راستاي خدمت به مردم عزيز و نظام مقدس جمهوري اسلامي براي اصناف محترم خواستارم.
 
شهسوار قایدی
رییس اداره صنعت معدن و تجارت دشتستان

مدیر کل دفتر شهری استانداری بوشهر گفت: عملکرد شهرداری‌ها در سه جایگاه ساختاری، اجرایی و حمایتی و ۱۷ حوزه ارزیابی می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: مناطق ویژه اقتصادی یک فرصت برای توسعه کسب‌وکار است و باید زیرساخت‌های رونق کسب‌وکار در بنادر استان بوشهر فراهم شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با بیان اینکه دشتستان رکورددار گرما در استان است، گفت:عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در فصل گرما از جمله راهکارهایی است که می‌تواند در کاهش مصرف برق بسیار تاثیرگذار باشد.

معاون بنادر و دریانوردی استان بوشهر از پهلوگیری کشتی تجارت و گردشگری در بندر بوشهر خبر داد و گفت: کشتی باری و مسافری در راستای راه‌اندازی خط کشتیرانی بوشهر- قطر فعالیت آن آغاز شده است.

مرتضی رحمانی‌فرد به سمت مشاور و رئیس دفتر ارتباطات مردمی نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی منصوب شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: بر اثر 17 مورد آتش‌سوزی از ابتدای سال تاکنون 212 هکتار از اراضی و منابع طبیعی استان بوشهر در آتش سوخت.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر گفت: مشمولان متقاضی خدمت در بخش‌داری‌های استان بوشهر ثبت نام کنند.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group